Mistrzostwa Świata w piłce nożnej bezdomnych. Polska liderem grupy F

Po kolejnym dniu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Ulicznej, Polska jest liderem grupy F. Wczoraj pokonała Finlandię i Anglię.

Robert Karczewski - trener Reprezentacji / Fot. Ewa GardońW drugim dniu turnieju reprezentacja Polski rozgrywała dwa mecze: z Finlandią i Anglią. Z obu wyszła zwycięsko.

W pierwszym nasi zawodnicy zwyciężyli Finów: 7:3. Nie było to takie proste, jakby mógł wskazywać wynik. Do przerwy Polska prowadziła 3:2 i dopiero pod koniec spotkania udało
się uzyskać przewagę. Bramki Finom strzelili: Dariusz Filarecki - 3, Dariusz Staniszewski - 2, Artur Brzeziński - 1 i Grzegorz Kopaczewski - 1.

Drugi mecz to, prawdziwa piłkarska wojna obfitująca w ostre starcia. W jej wyniku, jeden z Anglików zobaczył czerwoną kartkę, a nasi piłkarze zostali ukarani, trzykrotnie wykluczeniami na 2 minuty. Wszystko jednak zakończyło się dla nas szczęśliwie. Wygraliśmy 5:2.

W fazie grupowej pozostały nam jeszcze dwa mecze, które zostaną rozegrane dzisiaj: z Palestyną i Hong-Kongiem.