Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Na co stać Orły Wenty?

Na odbywających się aktualnie mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych polscy szczypiorniści wygrali dotychczas wszystkie swoje mecze. Jednak styl w jakim to osiągnęli nie jest zbyt imponujący. Nasuwa się więc pytanie na co stać tę drużynę?

 / Fot. logo turniejuZa nami cztery kolejki rozgrywek grupowych mistrzostwa świata w Szwecji. Biało-czerwoni odnieśli komplet czterech zwycięstw i z ośmioma punktami przewodzą w grupie D. Jednak do ich stylu gry można mieć wiele zastrzeżeń.

Dwa zwycięstwa, ze Słowacją (35:33) i Argentyną (24:23), polska drużyna odniosła z wyraźnym trudem. Zawodnicy grali bardzo słabo w ataku, przy tym bardzo statycznie i schematycznie. Mecz z Chile i Koreą był już zdecydowanie lepszy. Szczególnie w drugiej połowie tych spotkań, Polacy pokazali, że w piłkę ręczną grać potrafią.

Nasze orły po zmianie stron zaczęły grać lepiej. Szybka i uporządkowana gra spowodowała, że przeciwnicy nie mieli szans podjąć równorzędnej walki. W meczu z Koreą pokazaliśmy również, że potrafimy wyprowadzać szybkie, przemyślane kontry oraz grać bardziej zdyscyplinowanie niż w poprzednich spotkaniach. Dobry okres gry w obronie i skuteczność w ataku podparta była świetnymi paradami Sławomira Szmala.

Te wszystkie czynniki pozwalają mieć nadzieję na realną szansę na awans do strefy medalowej. Tym bardziej, że nasza kadra odzyskuje pewność siebie i rozkręca się z meczu na mecz.

Mam nadzieje, że w jutrzejszej konfrontacji ze Szwedami zobaczymy inną Polskę.
Najważniejsze, by wygrać dzisiejszy mecz, decydujący o pierwszym miejscu w grupie i tym samym o pozycji wyjściowej przed drugą rundą.

Dlatego też nie narzekajmy, tylko trzymajmy mocno kciuki za drużynę Bogdana Wenty, aby ich gra była coraz skuteczniejsza i tym samym doprowadziła ich do finału w Malmo. O mobilizację drużyny zadba z pewnością trener.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.