Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Polacy na drodze do medalu

Do 30 stycznia w Szwecja będą odbywać się mistrzostwa świata w piłce ręcznej, w których wezmą udział 24 zespoły. Biało-czerwoni pod wodzą Bogdana Wenty będą bronić brązowych medali, zdobytych w 2009 roku w Chorwacji.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Handball_02.jpgW turnieju wezmą udział 24 reprezentacje. W pierwszej fazie turnieju zespoły zagrają w czterech grupach. Rozgrywki będą się toczyć systemem "każdy z każdym", co oznacza, że wszystkie reprezentacje rozegrają po pięć spotkań.

Polska reprezentacja zmierzy się w pierwszej fazie mistrzostw w grupie D ze Słowacją (14 stycznia). Kolejnymi rywalami w pierwszej rundzie będą reprezentacje Argentyny (15 stycznia), Chile (17 stycznia), Korei Południowej (18 stycznia) oraz Szwecji (20 stycznia).

Każdy mecz w tej fazie turnieju będzie ważny. Polscy szczypiorniści znaleźli się w grupie, w której  / Fot. logowszystkie zespoły prezentują wyrównany poziom sportowy. Każdy może każdego pokonać i każdy z każdym może przegrać.

Kadra Polski na mistrzostwa świata w Szwecji:
 / Fot. logo
bramkarze: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski;
skrzydłowi: Mariusz Jurasik, Patryk Kuchczyński, Bartłomiej Tomczak, Tomasz Tłuczyński, (Mateusz Jachlewski)
kołowi: Bartosz Jurecki, Artur Siódmiak;
rozgrywający: Marcin Lijewski, Mateusz Zaremba, Grzegorz Tkaczyk, Tomasz Rosiński, Bartłomiej Jaszka, Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz, Michał Jurecki.

Źródło: www.handball2011.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.