118863 miejsce

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej. Polacy wygrali z Koreą Południową

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej odniosła kolejne zwycięstwo na Mistrzostwach Świata i pewnie pokonała Koreę Południową 25:20, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy.

Patryk Kuchczyński / Fot. EPA/ADAM IHSEDo osiągnięcia upragnionego celu potrzebny był remis. Z kolei Korea Południowa potrzebowała zwycięstwa by przed kolejnym spotkaniem znajdować się w lepszej sytuacji. Gracze Kim Tae Hoona w pierwszej połowie byli wyraźnie lepsi od Polaków i zasłużenie schodzili z boiska z prowadzeniem. Słabości fizycznej i kondycyjnej nie można było jednak skorygować, a druga połowa była prawdziwym pokazem formy naszej reprezentacji, która musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Bartosza Jureckiego.

Twarda gra w obronie i dynamiczne, zespołowe kontrataki doprowadziły Koreą do prowadzenie 4:1. Postawa „biało-czerwonych” pozostawiała wiele do życzenia. Brakowało asekuracji w defensywie i natychmiastowego wyprowadzenie akcji. W ofensywie aktywnością imponował jedynie Karol Bielecki. Po trafieniu Bartłomieja Jaszki udało się doprowadzić do remisu 6:6, ale chwilę po raz drugi został upomniany Artur Siódmiak. Gra w osłabieniu nie wyszła na dobre, bo Koreańczycy zdobyli w tym czasie dwie bramki i pewnie kontrolowali prowadzenie. W końcówce pierwszej części udało się zmniejszyć stratę. Bardzo dobrze w polu karnym walczył Grzegorz Tkaczyk, a gol w 29.minucie Bartosza Jureckiego zmniejszył dystans do jednego gola (10:11).

Po przerwie podopieczni Bogdana Wenty trzykrotnie doprowadzali do remisu. W 43.minucie przy stanie 14:14 do siatki po raz pierwszy trafił Marcin Lijewski i rozpoczął skuteczny koncert. Polska zdecydowanie się poprawiła grając szybką, zdecydowaną i dokładną piłkę ręczną. Azjaci w całym ferworze walki wyraźnie opadli z sił i nie wytrzymywali narzuconego przez Polaków tempa. Fantastycznie podawał i strzelał Tkaczyk, swoje gole dokładali także Patryk Kuchczyński i Tomasz Tłuczyński. Po golu ostatniego z wymienionych prowadziliśmy już 24:16. W końcówce rywale zdobyli cztery gole, ale na więcej stać ich nie było. Ostatecznie Polska pokonała Koreą Południową 25:20 i tym samym awansowała do kolejnej fazy Mistrzostw Świata. W kolejnym spotkaniu zmierzy się ze Szwecją.