87057 miejsce

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Rumunia pokonana, Polki już w ćwierćfinale!

Kobieca reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała w 1/8 finału mistrzostw świata drużynę Rumunii 31:29 (13:17). Nasze piłkarski po zwycięstwie w serbskim Nowym Sadzie awansowały do ćwierćfinału, gdzie zmierzą się z Francuzkami.

/ Fot. EPA/GEORGI LICOVSKIPierwsze minuty tego meczu przebiegły po myśli reprezentacji Polski. Wynik otworzyła Iwona Niedźwiedź, a po kilku akcjach na tablicy wyników mogliśmy oglądać rezultat 3:3. Niestety z biegiem czasu Rumunki grały coraz lepiej, uciekając naszym zawodniczkom na trzy, cztery bramki. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 17:13 dla Rumunii.

Przez kilkanaście minut drugiej połowy Rumunki utrzymywały spokojną przewagę, aż w końcu około 50. minuty Polki zaczęły odrabiać straty. Rywalki przez dłuższy czas nie mogły zdobyć bramki i na 6 minut przed końcem spotkania nasze reprezentantki doprowadziły do remisu 26:26. Po kolejnej dobrej interwencji Małgorzaty Gapskiej i akcji Polski, Alina Wojtas dała biało-czerwonym prowadzenie. W 57. minucie na 28:26 podwyższyła Patrycja Kulwińska.

Po rzucie karnym Polki osiągnęły 3-bramkową przewagę. Brązowe medalistki mistrzostw Europy z 2010 roku odpowiedziały golem, jednak to Polki cieszyły się z awansu do ćwierćfinału. Warto przypomnieć, że jest to pierwszy awans żeńskiej reprezentacji Polski do tej fazy po 35 latach. W starciu o półfinał nasza drużyna zmierzy się z Francuzkami (obecnymi wicemistrzyniami świata) 18 grudnia o 17:30.

Polska - Rumunia 31:29 (13:17)

Polska: Anna Wysokińska, Małgorzata Gapska - Iwona Niedźwiedź 2, Katarzyna Koniuszaniec 1, Kinga Grzyb 7, Agnieszka Jochymek, Monika Stachowska, Patrycja Kulwińska 6, Karolina Kudłacz 4, Alina Wojtas 9, Kinga Byzdra, Karolina Szwed-Orneborg, Karolina Semeniuk-Olchawa 2, Małgorzata Stasiak, Karolina Siódmiak.

Rumunia: Talida Tolnai, Paula Claudia Ungureanu - Aneta Pirvut, Nicoleta Elena Dinca, Crina Elena Pintea, Adriana Nicoleta Nechita 3, Cristina Georgiana Neagu 10, Aurelia Bradeanu 6, Adriana Gabriela Tacalie, Gabriela Perianu, Luciana Marin 1, Valentina-Neli Andrean-Elisei 4, Georgiana Ciuciulete, Andrea Oana Manea 4, Laura Chiper, Eliza Iulia Buceschi 1.

Kary: Polska - 4 min., Rumunia - 2 min.