Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21028 miejsce

Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym. Triumf UW

Dziś studenci z całego kraju posługiwali się językiem programowania. W trakcie trwania Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym, rywalizowały ze sobą 52 drużyny. Zwyciężyła grupa z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydział Zarządzania UW / Fot. Wioleta JasińskaSztuka programowania to, umiejętność tworzenia, a następnie utrzymania kodu źródłowego programów komputerowych. Inaczej czynność tą można określić, jako powiedzenie komputerowi, co ma dokładnie zrobić. Wszystko po to, by rozwiązywać złożony problem przez użycie języka programowania. Z takim wyzwaniem zmierzyli się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego - studenci informatyki. Zmagania rozpoczęły się o już od 9:30 i na rozwiązanie 11 zadań, zawodnicy mieli czas do 14:30. AMPPZ odbyły się po raz pierwszy w 1996 r. w Poznaniu i od początku stały się wylęgarnią młodych talentów. Organizowana olimpiada jest uważana za najlepsze zawody programistyczne w Polsce. Zdobycie pierwszego miejsca, stanowi ogromny prestiż i przepustkę do ogromnej kariery.

Uniwersytet Warszawski najlepiej poznał język kodowania


Grupa z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Tomasz Kociumaka, Jakub Oćwieja i Jarosław Błasiok, zdobyła bezapelacyjnie pierwsze miejsce w zakończonych w niedzielę XVIII Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Drugie miejsce zajęli studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego(Wiktor Kuropatwa, Michał Sapalski i Wojciech Łopata). Najniższy stopień podium, przypadł drugiej trójce z Uniwersytetu Warszawskiego: Wojciech Nadara, Grzegorz Prusak i Marcin Smulewicz.
Profesor Diks, który jest opiekunem drużyn z Uniwersytetu Warszawskiego, podkreślił, że: ,,Poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Najlepszy zespół rozwiązał 10 zadań z 11, drugi w kolejności dziewięć, a pozostałe trzy w pierwszej piątce po osiem zadań. Myślę, że te najlepsze drużyny to są kandydaci do Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą się w przyszłym roku w Jekaterynburgu(Rosja)".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.