44025 miejsce

Mistrzostwa świata w siatkówce. Polska - Kanada 3:0!

• Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-25 22:03

Polscy siatkarze rozpoczęli wyścig o medal w mistrzostwach świata w siatkówce mężczyzn. W pierwszym spotkaniu nasi reprezentanci starli się z drużyną Kanady. Biało-czerwoni pokonali reprezentację "czerwonego klonu" 3:0.

Rozpoczynają Kanadyjczycy, jednak to reprezentacja Polski zdobywa pierwszy punkt. Nasi przeciwnicy odpowiedzieli dobrym zagraniem na środku remisując. Początek seta to gra punkt, za punkt. Przy stanie 3:3, myli się Michał Winiarski, dając prowadzenie Kanadyjczykom. Oni sami popisują się dobrym blokiem i wychodzą na prowadzenie dwoma punktami 5:3. Ta przewaga utrzymuje się do pierwszej przerwy technicznej. Przegrywamy 6:8.

Pierwsza piłka po przerwie to pomyłka Bartosza Kurka, która daje Kanadyjczykom już 3 punktowe prowadzenie! Na szczęście nasi rywale też się mylą, zagranie w antenkę, dobry atak Kurka, as serwisowy Możdżonka, oraz potrójny blok biało-czerwonych dają nam prowadzenie 10:9. Do drugiej przerwy technicznej Polacy popisali się doskonałym blokiem i atakiem i to dzięki tym dwóm elementom gry zdobywają punkty. Na drugą przerwę techniczną nasi reprezentanci schodzą z prowadzeniem 16:15.

Gramy "piłka za piłkę". Kanadyjczycy też potrafią postawić dobry blok i bez problemu doprowadzają do remisu 18:18. Trenerzy obu reprezentacji dokonują podwójnej zmiany, za Gruszkę wchodzi Wlazły, za Zagumnego - Łomacz, w drużynie Kanady: za Schmitta - Schneider, za Howatsona - Soonias. Polacy są lepsi, jednak oddają punkty w zagrywce. Kanadyjczycy też jakby się trochę rozegrali. Skuteczny atak środkiem daje naszym remis 21:21, szkoda ze za minutę też psujemy zagrywkę. Powrotna zamiana w obu reprezentacjach: na boisko kolejno wraca Gruszka, Zagumny, Schmitt i Howatson. Remis 22:22. To nie jest dobry dzień na zagrywkę dla obu zespołów, błąd Kanady. Ponownie mylą się Kanadyjczycy, tym razem w ataku, pierwsza piłka meczowa dla biało-czerwonych. Kilka wystaw do Gruszki, jednak nieskutecznie, z lewego Kurek i pierwszy set dla reprezentacji Polski!