Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa świata w snookerze. Czas na półfinały

Znamy już pełny skład półfinałów snookerowych mistrzostw świata. W najlepszej czwórce znaleźli się Juud Trump, Ding Junhui, Mark Williams oraz John Higgins.

 / Fot. creative commons, Benwmbc at en.wikipediaNajwięcej emocji budziło spotkanie Johna Higginsa z Rooniem O'Sullivanem, które uważane jest za snookerowe El Clasico. Pierwsza sesja meczu zakończyła się wynikiem remisowym 4-4. Wydawało się więc, że spotkanie będzie miało zacięty przebieg do samego końca. Druga sesja jednak zaczęła się od prowadzenia O'Sullivana, który miał szansę na uzyskanie nawet 3-freamowej przewagi 9-6. Nie udało mu się jednak tej okazji wykorzystać i w rezultacie druga sesja również zakończyła się wynikiem remisowym 8-8. Wszystko wskazywało więc na to, że mecz może zakończyć się w ostatniej możliwej 25 partii. Początek sesji zaczął się od wygranej Higginsa, ale w odpowiedzi O'Sullivan zwyciężył w następnym freamie i wynik znów był remisowy.

Wtedy jednak Higgins wygrał dwie kolejne partie i wyszedł na prowadzenie 11-9. O'Sullivan miał szansę na wygranie kolejnego freama, lecz popełnił fatalny błąd na wbiciu żółtej bili, który Higgins bezlitośnie wykorzystał i wykradł tą partię O'Sullivanowi. Trzykrotny Mistrz Świata potrzebował więc już tylko jednej partii do zwycięstwa. Udało mu się to osiągnąć w 23 freamie, kiedy to po dosyć przypadkowym zagraniu wbił bilę czerwoną i w konsekwencji zbudował wygrywającego breaka, dającego mu awans do półfinału mistrzostw świata. W walce o finał Higgins zmierzy się z Markiem Williamsem.

W drugim meczu ćwierćfinałowym doszło do lekkiej niespodzianki, za jaką należy uznać porażkę Marka Selbiego z Ding Junhuiem. Anglik, który przez turniej szedł jak burza (wyeliminowanie 7-krotnego mistrza świata Stephena Hendrego 13-4), był uważany z jednego z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa. Mało kto stawiał na Dinga, tym bardziej, że ledwo co awansował do ćwierćfinału, pokonując Stuarta Binghama 13-12. Zwycięstwo to najwyraźniej podbudowało Chińczyka, który do meczu z Selbym przystąpił mocno skoncentrowany. Od samego początku spotkania Ding miał inicjatywę i utrzymywał się na prowadzeniu. W rezultacie wygrał 13-10 i zanotował swój najlepszy wynik w Crucible, czyli awans do półfinału. W walce o finał jego rywalem będzie rewelacja tych Mistrzostw czyli Juud Trump.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.