Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa Świata w snookerze rozpoczęte

W Shieffield w walce o tytuł Mistrza Świata stanęło 32 najlepszych snookerzystów światowego rankingu. Faworytów jest paru: John Higgins, Ronnie O'Sullivan, Ding Junhui, a może ktoś pokusi się o sprawienie niespodzianki?

Jako pierwszy w szranki stanął obrońca tytułu John Higgins, którego rywalem był Barry Hawkins. Pierwsza poranna sesja meczu stała na dosyć niskim poziomie, mistrz świata daleki był od swojej formy, a jego rywal również nie błyszczał. Mimo tego Hawkins prowadził po pierwszej sesji 5-4, co świadczy tylko o tym, że mecz nie był porywającym widowiskiem. Najwyższym breakiem Higginsa przez dłuższy czas było zaledwie 28 punktów.

Wieczorna sesja była już jednak zupełnie innym widowiskiem. Mistrz świata wyszedł skoncentrowany, nie popełniał łatwych błędów i pewnie wygrał tą sesję stosunkiem 6-1 i w rezultacie cały mecz zakończył się wynikiem 10-6. Higgins był blisko wygrania sesji "na sucho" lecz w 14. partii pomylił się na łatwej brązowej bili, co natychmiast wykorzystał Hawkins zmniejszając rozmiary porażki. W drugiej rundzie rywalem mistrza świata będzie zwycięzca pary Mark King-Steve Davies.

Pozostałe mecze pierwszej rundy mistrzostw świata będą trwały do 22 kwietnia. Finał toczony do 18 zwycięskich freamów zaplanowany jest na 2 i 3 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie lubię czytać artykułów, nie opatrzonych zdjęciami. Choć trochę trudu trzeba sobie zadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.