Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa Świata w windsurfingu i kitesurfingu zimowym

W Rydze na Łotwie rozegrano 29. Mistrzostwa Świata w żeglowaniu po śniegu i lodzie organizowane przez organizację WISSA. Polacy triumfowali w kategorii windsurfingu zimowego.

WISSA (ang. World Ice and Snow Sailing Associacion) to międzynarodowe stowarzyszenie miłośników uprawiania żeglarstwa na zamarzniętej wodzie. Organizuje ono corocznie, od prawie 30 lat, regaty w tego rodzaju żeglarstwie, naprzemiennie w Europie i Ameryce Północnej. W tegorocznych Mistrzostwach we wszystkich klasach wystartowało 111 zawodników z 14 krajów.

 / Fot. www.wissa.orgObecnie są trzy kategorie sprzętu używanego w wyścigach: ślizg z żaglem windsurfingowym (ang. sailboard), żeglarz z napędem latawcowym (ang. kite), żeglarz z żaglem, czy też skrzydłem, trzymanym w rękach (ang. wing). Napęd żaglowy używany na lodzie lub śniegu, gdzie opory poruszania się są niewielkie, pozwala rozwijać rzadko spotykane w tradycyjnym żeglarstwie prędkości kilkudziesięciu km/h.

Polacy zdominowali klasyfikację w klasie "sailboard" zajmując 9 pierwszych miejsc. Konkurencje wyścigowe wygrał Jarosław Miarczyński przed Cezarym Roslen i Jackiem Piaseckim a wśród pań triumfowała Natalia Wójcik. W klasie "kite" pierwsze miejsca zajęli Rosjanie (1 miejsce: Maksymilian Szaidakow, Rosja) a klasie "wing" Skandynawowie (1 miejsce: Alexander Larsson, Szwecja).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.