Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa tenisa stołowego szkół podst. powiatu Goleniów 2010

18 listopada 2010 odbyły się mistrzostwa tenisa stołowego dziewcząt szkół podstawowych powiatu Goleniów w Zachodniopomorskim. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach, gmina Maszewo.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach gmina Maszewo w powiecie Goleniów, województwo Zachodniopomorskie. / Fot. Piotr WierzbickiTenis stołowy

Tak się złożyło, że zostałem zaproszony przez uczniów Szkoły Podstawowej Dębice powiat Goleniów na mistrzostwa tenisa stołowego szkół podstawowych powiatu Goleniów.
Dawno skończyły się czasy, kiedy sam brałem udział w zawodach, tym bardziej zmobilizowała mnie myśl: jak to wygląda w chwili obecnej? Czy organizacja imprez sportowych pod względem organizacyjnym stoi na wyższym poziomie? Jaka jest teraz młodzież?

Kiedy słucha się dorosłych: "Ach ta młodzież! Zupełnie zdegenerowana! Nie można z nimi wytrzymać! Co z nich wyrośnie?!" I tak bez końca. A jakie ja wyniosłem wrażenia z tej imprezy? Jest o czym opowiadać! Należę do ludzi, którzy lubią się czasami czepiać drobiazgów, a czasami zachowuje się prowokująco w celu zebrania możliwie ciekawych informacji do moich materiałów.

Przedstawiłem się, wyjaśniłem skąd jestem i po co przyjechałem. Sięgam po legitymację prasową, pada odpowiedź: "Nie trzeba". Pani dyrektor szkoły i nauczyciele przywitali mnie serdecznie i z głębi serca, co od razu wychwytuję. Poczułem się jakby w innym świecie!
Pomyślałem, ale te czasy zmieniły się. Nie chcąc nadużywać gościnności i przeszkadzać, bądź co bądź, niełatwemu zadaniu organizacji imprezy sportowej, zabrałem się do pracy.

Przed i w trakcie zawodów w rozmowach z zawodniczkami wynikało, że faworytami są zawodniczki (bliźniaczki) z miejscowości Racimierz w gminie Stepnica. I rzeczywiście ich gra jest fenomenalna! Okazało się jednak, że tam nie ma słabeuszy! Wszystkie zawodniczki grały wspaniale! Opiekunowie poszczególnych drużyn korygowali strategie taktyczną wykorzystując błędy przeciwnika.

Kiedy impreza dobiegała do ćwierćfinału, większość obserwatorów była przekonana, że bliźniaczkom nic nie może zagrozić. Wszystkie zawodniczki bały się spotkania z nimi jak ognia. Każda dziewczyna z napiętymi mięśniami twarzy pilnie obserwuje co dzieje się dookoła, myśląc w sobie i kalkulując.

Sędziowie zawodów tenisa stołowego. / Fot. Piotr WierzbickiAż tu nagle jak spod ziemi, zawodniczki ze Strzelewa zaczynają sobie coraz pewniej poczynać! Bez większego wysiłku i oznak zdenerwowania idą pewnie z wygranymi setami z meczu na następny mecz. Zachowały taki spokój, że pomyślałem. Ksiądz proboszcz, który też z nimi przyjechał, musiał zapewne je pokropić i pobłogosławić. Inaczej być nie mogło. Wylądowały na pierwszym miejscu, zdobywając tytuł mistrzowski powiatu Goleniów!

Tytuł wicemistrza zdobyły bliźniaczki z Racimierza dla gminy Stepnica. Jeszcze nie raz o nich usłyszymy. O trzecie miejsce rozegrała się walka pomiędzy zespołami z SP Osina i SP Dębice. W grach singlowych nastąpiło wyrównanie i o zwycięstwie zadecydowała gra deblowa.
Po pasjonującej walce zwyciężyła drużyna SP Dębice, gminy Maszewo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zbyt mało uwagi zwraca się na tą dziedzinę edukacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.