Mistrzostwa w pływaniu: Polak awansował do finału motylkiem

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 21:26

Paweł Korzeniowski awansował do finału 200 metrów motylkiem na mistrzostwach świata w pływaniu w Rzymie. W trzecim dniu mistrzostw świata w pływaniu w Rzymie pobito kolejne cztery rekordy świata.

Paweł Korzeniowski awansował do finału 200 metrów motylkiem na mistrzostwach świata w pływaniu w Rzymie, bijąc rekord Polski na tym dystansie. Polak wygrał swój bieg półfinałowy z czasem 1:53,75. To nowy rekord Polski na tym dystansie.

Złoto na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zdobył Niemiec Paul Biedermann, bijąc rekord świata Michaela Phelpsa, który przypłynął drugi. Trzeci dopłynął Rosjanin Daniła Izotow.

W finale na 100 metrów stylem grzbietowym kobiet najlepsza była Brytyjka Gemma Spofforth, która także pobiła rekord świata. Druga była Rosjanka Anastazja Zujewa, a trzecia była Australijka Emily Seebohm.

Trzeci rekord świata pobił reprezentant RPA Cameron van den Burgh w półfinale na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Z kolei Włoszka Federica Pellegrini poprawiła swój rekord świata w półfinale na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Inna reprezentantka gospodarzy Alessia Filippi pobiła natomiast rekord Europy na 1500 metrów.

Mistrzem świata na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym został Junya Koga, srebro zdobył Niemiec Helge Meeuw, a brąz - Hiszpan Aschwin Wildeboer.