Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa w siatkówkę za tydzień, a puchary... skradziono

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że dokonano kradzieży dwóch pucharów, które miały zostać wręczone zwycięskim drużynom kobiet oraz mężczyzn w Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej w 2014 roku. Puchary skradziono w Brazylii.

Trofea przeznaczone dla tych drużyn kobiecej oraz męskiej, które w tym roku zostaną mistrzami świata, prezentowane były w tak zwanym Tour Trophy, które odbywa się w państwach biorących udział w mistrzostwach. Jak podaje na swojej stronie PZPS, trofea zostały skradzione w chwili, gdy samochód je przewożący zatrzymał się w Rio de Janeiro na parkingu w pobliżu siedziby Brazylijskiej Konfederacji Siatkówki.

PZPS już złożył w Szwajcarii zamówienie na nowe oryginały pucharów. Ich wytworzenie jednak potrwa - na każdy z nich potrzeba nawet 200 godzin pracy, jednak wykonawca zapewnia, że na finałowe spotkanie między reprezentacjami męskich drużyn, które odbędzie się w Polsce 21 września, puchary będą już gotowe. Mistrzostwa kobiet odbędą się we wrześniu i październiku we Włoszech.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.