Mistrzostwo Europy w siatkówce dla polskich kadetów

Po zwycięstwie 3:1 nad siatkarzami z Włoch polscy Kadeci wgrali Mistrzostwa Europy.

W meczu o złoto polscy kadeci pokonali Włochów. / Fot. PZPS/mat.prasPierwsze dwa sety Polacy wygrali gładko, jednak w trzecim Włosi postawili opór i to oni odnieśli zwycięstwo. W kolejnej partii także prowadzili, jednak w końcowej odsłonie seta polskim siatkarzom udało się przełamać Włochów i wygrać partię i tym samym całe spotkanie 3:1. Radość chłopaków po zdobyciu mistrzostwa Europy była ogromna. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Turcji, pokonując Niemców 3:1.

W drodze po złoty medal polscy kadeci nie przegrali nawet jednego spotkania, pokonując kolejno Włochów (3:2), Duńczyków (3:0), Rosjan (3:1), Francuzów (3:0) i Serbów (3:0), a w półfinale Turcję (3:0). Kadrę prowadzili Sebastian Pawlik i Jacek Nawrocki, który niedawno został selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek.

Biało czerwoni zostali mistrzami Europy po raz drugi. Wcześniej odnieśli taki sukces w 2005 roku w Rydze. Wtedy w drużynie grali m.in. Jakub Jarosz i Bartosz Kurek oraz Zbigniew Bartman.

Polska - Włochy 3:1 (25:15, 25:13, 25:27, 25:22)

Polska: Kamil Droszyński, Łukasz Kozub, Damian Domagała, Jakub Ziobrowski Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Patryk Niemiec, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jędrzej Gruszczyński, Tomasz Polczyk, Mateusz Masłowski