150821 miejsce

Mistrzostwo Włoch dla Interu!

Inter Mediolan po raz czwarty z rzędu, i siedemnasty w historii, został piłkarskim mistrzem Włoch. "Nerazzurri" zdobyli tytuł, dzięki wygranej Udinese Calcio nad AC Milan 2:1.

Fani Interu świętują zdobycie mistrzostwa / Fot. PAPPierwszego gola dla gospodarzy zdobył D'Agostino w 30. minucie spotkania. Na 2:0 podwyższył Zapata, w czwartej minucie drugiej połowy. Honorowe trafienie dla Milanu zaliczył Ambrosini w doliczonym czasie gry.
Porażka drugiego w tabeli Milanu oznaczała że, na dwie kolejki przed końcem ligi, Inter ma 7 punktów przewagi nad lokalnym rywalem, dlatego też Scudetto w sezonie 2008/2009 należy do "Nerazzurrich".
Inter mimo wieści z Udine, podszedł do niedzielnego spotkania ze Sieną poważnie i zamierzał zwycięstwem na San Siro, przypieczętować czwarty z rzędu tytuł mistrzowski. Jose Mourinho wystawił na ten mecz najsilniejszy skład.
Dzięki bramkom Estebana Cambiasso w 44. , Balotelliego w 52., oraz Ibrahimovica w 76. minucie spotkania, Inter wygrał 3:0 i cały stadion imienia Giuseppe Meazza oszalał z radości, kibice zaś razem z piłkarzami, mogli świętować siedemnaste Scudetto w historii klubu.