Facebook Google+ Twitter

Mistrzowie dwóch kijów

5 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych medali przywieźli reprezentanci Polski z Mistrzostw Świata w Combat Kalaki, które odbyły się w Indonezji.

Jedenastu reprezentantów naszego kraju pod opieką, prezesa Polskiej Federacji Combat Kalaki, Jana Nycka walczyło przez 3 dni o medale Mistrzostw Świata w Jakarcie.

Walka Combat Kalaki / Fot. Pomorskie Centrum Dalekowschodnich Sztuk i Sportów WalkiCzym jest Combat Kalaki?

Combat Kalaki to pochodząca z Filipin sztuka walki. Podczas walk używane są ratanowo – bambusowe kije oraz noże. Dla własnej ochrony zawodnicy walczą w specjalnych zbrojach (tzw. amez). Dzięki nauce adepci zdobywają nie tylko umiejętność walki bronią typu kij i nóż, ale uczą się też sztuki obrony przed tą bronią.

Uczestnicy Mistrzostw Świata w Indonezji / Fot. Pomorskie Centrum Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki- Mistrzostwa Świata Cacoy Doce Pares Escrima to najważniejsza impreza w Combat Kalaki - mówi serwisowi Wiadomości24.pl Krzysztof Kamysz, trener czwórki z medalistów. Podczas zawodów w słonecznej Jakarcie do rywalizacji stanęło 140 najlepszych zawodników z 14 krajów (m.in.: Norwegii, Filipin, Indonezji, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Polski). Oprócz wysokiego poziomu przeciwników nasi zawodnicy musieli zmierzyć się także z wysoką temperaturą sięgającą 40 stopni Celsjusza oraz egzotyczną dla Polaków kulturą.

Wyjazd jednego zawodnika to koszt ponad 5000 zł, który w większości musieli ponieść sami zawodnicy lub ich rodziny, gdyż bardzo trudno było przekonać sponsorów do przekazania pieniędzy na słabo znany w Polsce sport.

Zajęcia w Polsce z zakresu Combat Kalaki prowadzone są m.in. w: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Oleśnicy oraz Starogardzie Gdańskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.