Facebook Google+ Twitter

Mistrzowie Europy rozpoczynają Mundial

W kolejnym dniu Mistrzostw Świata czekają nas spotkania ostatniej już grupy. Honduras zmierzy się z Chile, a Mistrzowie Europy Hiszpanie spotkają się z reprezentacją Szwajcarii. Ostatni będzie mecz gospodarzy z drużyną Urugwaju.

Dzisiaj kończą się zmagania pierwszej kolejki fazy grupowej. Już wieczorem swoje drugie mecze rozegrają drużyny RPA i Urugwaju. Możemy więc, spodziewać się coraz bardziej zaciętych meczy, ponieważ każde następne spotkanie, może okazać się pożegnaniem lub szansą na wyjście z grupy dla wielu drużyn.

Pierwszym meczem dzisiejszego dnia będzie spotkanie Hondurasu z Chile. Za faworyta tego pojedynku uważa się drużynę Chile, która od 48 lat nie wygrała żadnego meczu podczas mundialu. Honduras jest uważany za outsidera tegorocznych Mistrzostw, jest do dla nich dopiero drugi występ na imprezie takiej rangi. Drużyna Chile w eliminacjach uplasowała się za Brazylią, co było uznane za spory sukces. Ciekawostką jest to, że
jeden z zawodników Hondurasu - Oscar Boniek Garcia Ramirez, dostał drugie imię na cześć Zbigniewa Bońka, który był idolem jego ojca.

Meczem kończącym zmagania pierwszej kolejki fazy grupowej będzie spotkanie Hiszpanii i Szwajcarii. Nietrudno wskazać faworyta tego meczu, który jest jednocześnie kandydatem do wygrania całych Mistrzostw. Mowa oczywiście o Hiszpanii, aktualnym Mistrzu Europy. Drużynę Szwajcarii czeka ciężka przeprawa. Hiszpanie w swoim ostatnim sparingu rozgromili Polskę 6-0 i ich zwycięstwo w dzisiejszym potkaniu jest niemalże pewne.

Ostatnim meczem dnia dzisiejszego będzie spotkanie gospodarzy z Urugwajem. Tym samym rozpoczną się kolejne mecze fazy grupowej. RPA po dobrym początku Mistrzostw i remisie z ekipą Meksyku, będzie chciało przybliżyć się do historycznego wyjścia z grupy zwycięstwem w tym meczu. Urugwaj z kolei po dosyć sensacyjnym remisie z Francją, będzie zapewne podbudowany tak dobrym początkiem Mistrzostw. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesującą a zwycięzca tego meczu znacznie przybliży się do wyjścia z grupy.

Mundial powoli nabiera rozpędu, faza badania przeciwników i ich formy powoli mija i zaczyna się walka o każdy punkt, który może być bezcenny w ostatecznym rozrachunku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Włożono dużo pracy, więc zdjęcia dodać to nie problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.