Mistrzowie Hiszpanii wywożą 3 punkty z Bilbao

W 5 kolejce hiszpańskiej La Liga Athletic Bilbao, podjemowało na własnym stadionie drużynę FC Barcelony. W barwach gości, zabrakło Samuela Eto'o. W meczu Ligi Mistrzów nabawił się kontuzji, która wykluczy go z gry na 5 miesięcy.

Piłkarze Barcelony wyszli na boisko w koszulkach w barwach Kamerunu z napisem "Anims Samu " (trzymaj się Sammy). Początek spotkania zapowiadał naprawdę emocjonujące widowisko. Od pierwszych minut oba zespoły grały szybką i efektowną piłkę co gwarantowało świetny mecz.

W 11 minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Llorente, pięknym strzałem popisuje się Yeste i Athletic niespodziewanie prowadzi. Przy bramce zdecydowany błąd popełniła obrona Barcelony. Mimo straty gola Barca wciąż gra spokojnie. W 20 minucie spotkania Casas fauluje wychodzącego na sam na sam z bramkarzem, Gudjohnsena i sędzia pokazuję czerwoną kartkę, obrońcy z Bilbao.Zmiana w drużynie Athletic, do szatni schodzi Llorente, a na murawie pojawia się Exposito. W ekipie Barcelony z kolei w miejsce Edmilsona pojawia się Giuly. Od tego momentu Duma Katalonii zaczęła zdecydowanie przeważać. Próbował Deco, Messi, ale żaden z graczy nie potrafił znaleźć złotego środka na bramkarza Athletic Bilbao, Lafuente. Kiedy wydawało się, że gospodarze zejdą na przerwę z przewagą jednej bramki, Islandczyk Gudjohnsen dośrodkował na 10 metr, a Carles Puyol zdobywa bramkę. Tym samym kapitan Blaugrany odpokutował samobójczego gola z meczu z Werderem. Do przerwy 1:1.

Druga połowa to dążenie Barcelony do objęcia prowadzenia w meczu. Jednakże ataki Mistrzów Hiszpanii były zbyt wolne i niedokładne, dlatego też nie było bramek. W 52 minucie w polu karnym faulowany jest Gudjohnsen, lecz arbiter spotkania nie wskazał na jedenastkę. ,,Co się odwlecze to nie uciecze" ... to przysłowie idealnie opisuje zdarzenie z 60 minuty spotkania. Znakomite podanie Xaviego i Eidur Gudjohsen zdobywa bramkę. Dla ,, Ice Mena " jest to druga bramka w obecnym sezonie. W 62 minucie boisko opuścił, słabo dysponowany Deco. Jego zmiennikiem był Iniesta. W barwach gospodarzy również doszło do zmiany. Kapitan zespołu z Bilbao Etxberria, został zastąpiony przez Urzaiza. Nadal przeważa Barcelona, ale to nie przedkłada się na bramki. W 70 minucie boisko opuścił Gudjohnsen, który udowodnił, że może godnie zastąpić Saumela Eto'o. W jego miejsce pojawił się Saviola. Gospodarze również odpowiadają zmianą. Z boiska schodzi Garmendia, w jego miejsce Gabilondo. W 77 minucie spotkania Barca zdobywa 3 bramkę. Xavi do Iniesty, ten do Savioli i Pibito pokonuje bramkarza gospodarzy. Było to pierwsze trafienie dla Argentyńczyka w tym sezonie. Do końca spotkania Barcelona kontrolowała przebieg gry. Zasłużone 3 punkty dla Mistrzów Hiszpanii.

Athletic: Lafuente; Iraola, Ustaritz, Sarriegi, Casas; Etxeberria(64' Urzaiz), Orbaiz, J. Martínez, Garmendia(72' Gabilondio); Yeste, Llorente(21' Exposito)
FC Barcelona : Valdés; Zambrotta, Márquez, Puyol, Gio; Edmílson, Deco, Xavi, Messi; Gudjohnsen, Ronaldinho

Arbiter: Fernández Borbalán

źółte kartki: Mesii (68')
czerwone kartki: Casas(20')