Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28497 miejsce

Mistrzowie parkowania popisują się w Łańcucie

Parkują, gdzie chcą, jak chcą i kiedy chcą. W nosie mają przepisy ruchu drogowego. Mistrzowie parkowania, bo o nich mowa, są wszędzie. Tym razem pod lupę weźmiemy "święte krowy" z Łańcuta.

Niech pani spieprza!ul. Piłsudskiego - stanął i stał.... ponad 45 minut / Fot. Gabriela BlajerObserwuję wysepkę na ul. Królowej Elżbiety. Stoi tam kilka samochodów, każdy zaparkowany w inną stronę. Pomiędzy nimi przeciska się kierowca. Podchodzę i pytam, czy mogę zająć mu kilka minut. - Oczywiście, bardzo proszę, słucham panią - mówi mężczyzna. - Czy zdaje pan sobie sprawę, że zaparkował pan swój samochód wbrew obowiązującym przepisom? - kontynuuję. Miły i szarmancki pan przeobraża się w kipiącą od złości osobowość, po czym kwituje: - Niech pani spieprza! Następnie szybko wsiada do swojego Volkswagena Passata i odjeżdża z piskiem opon. A ja? No cóż, spieprzam. Tak jak kazał.

Inwalidów przybywa


Sprawdziłam wszystkie parkingi w mieście. Na żadnym z nich nie było wolnego miejsca dla inwalidy. Zaledwie jedno takie miejsce postojowe zajmował oznakowany samochód
z kartą parkingową za szybą. Wniosek? Inwalidą może być każdy. Co z tego, że przepisy ruchu drogowego mówią inaczej.

Mianowicie: Podstawą do korzystania ze specjalnych miejsc parkingowych jest określony Nie ma to jak przedłużyć parking do połowy przejścia dla pieszych... / Fot. Gabriela Blajerproblem zdrowotny. W praktyce wymagana jest również tzw. karta parkingowa, którą należy umieścić w samochodzie.

Uprawionymi do posiadania karty parkingowej są osoby z orzeczonym:
- stopniem niepełnosprawności (w orzeczeniu konieczne wskazanie do wydania karty),
- całkowitą niezdolnością do pracy i niezdolnością do samodzielnej egzystencji (dawniej I gr. inwalidzka),
- całkowitą niezdolnością do pracy (dawniej II gr. inwalidzka),
- częściową niezdolnością do pracy (dawniej III gr. inwalidzka) przyznaną ze względu na schorzenia związane z narządem ruchu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.