Facebook Google+ Twitter

Mistrzowskie tango argentyńskie zagościło w Warszawie

Drugi dzień 5. Międzynarodowego Festiwalu Tanga Argentyńskiego minął pod znakiem warsztatów tanga, pokazów par polskich, koncertu zespołu Beltango i konkursu z nagrodami. Atrakcjom nie było końca.

Zajęcia z tango-walca, prowadzone przez Matteo Panero i Patricię Hilliges. / Fot. Weronika TrzeciakTego dnia przygotowano 4 sale, w których jednocześnie odbywały się rozmaite warsztaty tanga. Podczas zajęć można było doskonalić swoje umiejętności taneczne. Nawet najbardziej wymagający uczestnicy mogli znaleźć coś dla siebie. A było w czym wybierać: tango, milonga, tango-walc oraz canyengue to technik, które były w programie.

Podczas zajęć solo dla pań, prowadzonych przez Paulę Gurini z Argentyny, uczestniczki poznawały różne techniki poruszania się w tangu i milondze. Instruktorka wprowadzała coraz zmyślniejsze ozdobniki, które wzbogacają taniec i sprawiają, że staje się on bardziej zmysłowy. Podpowiadając jak utrzymać równowagę w tańcu odwoływała się do znanych wszystkim sytuacji: - Kiedy jedziemy autobusem a on hamuje, to uginamy kolana, aby utrzymać równowagę. To samo dzieje się w tangu - wyjaśniała Paula. Uczestniczki brały sobie do serca jej rady i starały się sprostać jej wymaganiom. Paula podchodziła do każdej dziewczyny indywidualnie i korygowała ewentualne błędy. Na zakończenie dodała: - Musicie jak najwięcej wprowadzać ozdobników do tanga, wtedy będzie bardziej efektowne.

- Jestem drugi raz w Polsce. Uważam, że ludzie tu są bardzo mili. Podobają mi się ich zwyczaje. Byłam na wczorajszej milondze i muszę przyznać, że poziom tańca jest wyższy, niż się spodziewałam - powiedziała mi Paula Gurini.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty z tango-walca, które prowadziła włoska para Matteo Panero i Patricia Hilliges. Zajęcia prowadzone były po angielsku i włosku. - W tangu najważniejszy jest komfort. Panowie, starajcie się zaprosić kobietę, jednocześnie nie wchodząc na jej terytorium. W przeciwnym razie nie będzie się czuła komfortowo. Trzeba myśleć o naszej pani podczas tańczenia. Musi to być zarazem eleganckie i wygodne dla pań - tłumaczył Matteo Panero.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.