Facebook Google+ Twitter

MISTRZYNI BELCANTA - Joanna Woś zaśpiewa w TW w Łodzi

Joanna Woś – sopran, o którym wypowiedziano już chyba wszystkie możliwe pozytywne przymiotniki Mistrzyni belcanta wystąpi 15 maja w Teatrze Wielkim w Łodzi w specjalnym koncercie z cyklu NIE TYLKO OPERA.

 / Fot. Teatr Wielki w ŁodziArtystka od swojego debiutu w Teatrze Wielkim w Łodzi jest jego niekwestionowanym filarem i gwiazdą, ulubienicą publiczności. Jest niezrównaną mistrzynią belcanta, a jej tytułowe kreacje m.in. w Lukrecji Borgii, Annie Bolenie, Łucji z Lammermoor, Traviacie czy główne w Purytanach, Cyruliku sewilskim, Don Giovannim, Czarodziejskim flecie, Napoju miłosnym już zapisały się na trwałe w historii nie tylko łódzkiej opery. Swoim talentem dzieli się publicznością całej Polski, jest też ozdobą wielu znaczących teatrów operowych i estrad filharmonicznych w całej Europie.

Tym razem Joanna Woś zaprasza na Scenę Kameralną na spotkanie B JAK BAROK I BELCANTO, w którym – jak nietrudno się domyślić – Artystka z towarzyszeniem fortepianu i sekstetu instrumentalnego zaprezentuje te utwory wokalne, w których skala głosu i jego sprawność techniczna mają znaczenie szczególne. Nie zabraknie więc popisowych i karkołomnych arii m.in. Donizettiego, Belliniego, Rossiniego, ale i wokalistyki kantatowej… Bacha.

W przypadku Joanny Woś i jej niezrównanej maestrii wokalnej o satysfakcję artystyczną i wrażenia emocjonalne mogą być Państwo spokojni.

Bilety – 15 i 18 zł
do nabycia:
na stronie: http://www.operalodz.com/ lub www.bilety24.pl
dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.com
w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.


Z początkiem sezonu 2016/2017 rozpoczęliśmy cykl koncertów w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi NIE TYLKO OPERA. W koncertach uczestniczą muzycy Teatru, nierzadko tworzący instrumentalne lub wokalno instrumentalne zespoły kameralne, dzięki czemu mają możliwość zaprezentowania swojego kunsztu muzycznego w repertuarze, którego na co dzień w gmachu opery nie wykonują. Pośród zespołów już istniejących i odnoszących niemałe sukcesy podczas licznych występów, organizowanych w różnych salach koncertowych i estradach, są kwartety smyczkowe, kwintety instrumentów dętych, tria fortepianowe i – oczywiście – soliści śpiewający z towarzyszeniem fortepianu.

Zapraszamy na nastrojowe wieczory z muzyką (nie tylko operową) w wykonaniu najlepszych śpiewaków i instrumentalistów Teatru Wielkiego w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.