Facebook Google+ Twitter

Mistyka gór według biskupa Regmunta dla młodzieży

Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, bp Stefan Regmunt w swoim najnowszym tegorocznym videoblogu zachęca młodzież do górskich wspinaczek. - Idźmy w góry, doświadczajmy tych niezwykłych przeżyć – stwierdza duchowny.

To pierwszy w tym roku, a siódmy z kolei, odcinek videoblogu na portalu You Tube biskupa dr Stefana Regmunta adresowany do młodych ludzi.

Przypomnijmy, o czym wcześniej informowały Wiadomości24.pl, iż przesłaniem
videoblogu jest bliższy, efektowniejszy kontakt hierarchii kościelnej z młodzieżą. -
Biskup mocno interesuje się sprawami młodych i ma im do przekazania wiele ważnych spraw – tłumaczył onegdaj ks Bartłomiej Dobrzyński, diecezjalny duszpasterz młodych w zielonogórsko-gorzowskiej diecezji.

Wejście bp Regmunta w wirtualny świat nastąpiło w pierwszym tygodniu września ubiegłego roku. Biskup zapragnął swoją osobowością dotrzeć do młodych i pobudzić ich do wiary. - Nawiążmy jeszcze lepszą współpracę ze sobą – apelował wówczas ordynariusz. - Bardzo na to liczę i bardzo mi na tym zależy.

Nie było to wówczas wejście udane i trwało zaledwie 4 minuty i 45 sekund. Górę osiągnęła sztampowość, nienaturalność i „belferski” typ przekazu. - To rozczarowanie – tak komentowano wstępnie pierwszy videoblog biskupa. - Moi synowie momentalnie wychwycili namaszczony styl wypowiedzi – podzielił się swoimi uwagami Tadeusz Lewandowski z Zielonej Góry, ojciec dwóch studentów. - Dalszych videoblogów, mimo z mojej strony zachęty, nie chcieli oglądać. Dla nich, choć jesteśmy rodziną o tradycjach religijnych, to strata czasu.

Kolejne odcinki videoblogu, mimo robionych na chybcika zmian w scenografii, włączenia do rozmowy kilku młodych kobiet – nie poprawiały wcześniejszych odczuć. Nie pojawiały się komentarze widzów, nie nawiązywała się nić wspólnego dialogu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Moment moment
  • Moment moment
  • 27.02.2011 10:20

Panie (tani) antyklerykale! Bartek Dobrzyński to nie ksiądz i nie duszpasterz młodzieży, więc przestań Pan wypisywać po raz kolejny te nie stworzone bzdury :) No ale cóż... jaki autor takie informacje......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.