Facebook Google+ Twitter

Mitsubishi i-MIEV nagrodzony

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-13 18:27

Mitsubishi i-MIEV zdobył nagrodę "ECOBEST 2009", organizacji Autobest.

 / Fot. MitsubishiKomentując przyznanie nagrody, członkowie jury Autobest przypomnieli, że: "i-MiEV jest pierwszym produkcyjnym pojazdem elektrycznym, który wszedł do sprzedaży w Japonii, a wkrótce zostanie wprowadzony na rynki europejskie. Nagroda Ecobest, której historia liczy już 10 lat, to jedno z pierwszych na świecie wyróżnień promujących dokonania w zakresie 'zielonych' technologii".

Ilja Seliktar, przewodniczący jury Autobest, dodał: "Przyznanie nagrody modelowi i-MiEV jest dla nas zaszczytem. W ekscytującym sektorze pojazdów ekologicznych pojawiło się wiele produktów sygnowanych logo niemal wszystkich producentów z branży. Do tej pory, to jednak Mitsubishi zaoferowało klientom prawdziwy pojazd elektryczny przeznaczony do codziennej eksploatacji".

 / Fot. MitsubishiTym samym, nagroda Ecobest stanowi uhonorowanie wieloletnich wysiłków koncernu Mitsubishi Motors zmierzających do budowy napędów elektrycznych i opracowania ekologicznych technologii, jak również potwierdza słuszność długoterminowej strategii MMC i lokalnych partnerów firmy, która jest z powodzeniem realizowana na Bałkanach, w Europie Środkowej, Rosji, Turcji i na Ukrainie już od początku lat dziewięćdziesiątych.

Autobest to organizacja skupiająca rozwijające się rynki europejskie, która powstała w 2000 roku w Rumunii. Dziś w jury zasiadają czołowi dziennikarze z 15 państw takich jak: Bułgaria, Cypr, Republika Czeska, Chorwacja, Grecja, Węgry, była Jugosławiańska Republika Macedonii, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja i Ukraina. Wszystkie te państwa to łącznie ponad 300 milionów klientów.

W roku fiskalnym 2009 firma MMC sprzedała 1,650 aut i-MiEV, a nabywcami byli głównie klienci instytucjonalni. Jesienią tego roku Mitsubishi Motors rozpocznie eksport tych samochodów do Europy a w 2011 roku pojazd zadebiutuje na rynku północnoamerykańskim, który będzie ogromnym rynkiem zbytu dla tego modelu.

W tym roku ceremonia rozdania nagród odbędzie się 11 lutego w stolicy Rosji.

Źródło: Mitsubishi
Nadesłał: Łukasz Mic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.