Facebook Google+ Twitter

Mitsubishi Lancer: lider nie tylko wśród japońskich konkurentów

Popularność coraz częściej spotykanego na polskich drogach Mitsubishi Lancera znajduje odzwierciedlenie w rankingach sprzedaży.

 / Fot. Mitsubishi MotorsW październiku ten najlepiej sprzedający się w Polsce model Mitsubishi po raz pierwszy zdobył więcej klientów, niż znani japońscy rywale z klasy niższej średniej: Honda Civic, Toyota Auris, Suzuki SX4, Toyota Corolla czy Mazda 3. Lancer uplasował się na 6 miejscu za takimi modelami, jak Ford Focus, Nissan Quashqai, VW Golf, Hyundai i30 i Renault Megane, ale oprócz japońskich konkurentów wyprzedził między innymi modele Kia Cee’d, Peugeot 308, Fiat Bravo, Opel Astra czy Skoda Roomster (dane IBRM Samar).

Listopadowe wyniki sprzedaży Mitsubishi Motors są kontynuacją sukcesów, notowanych przez tę markę w Polsce od kwietnia 2007 roku. W listopadzie salony opuściły 982 auta spod znaku Trzech Diamentów, co stanowi prawie 50 proc. wzrost. W ciągu pierwszych 11 miesięcy tego roku sprzedano 8308 samochodów, czyli o 77 proc. więcej niż w tym samym okresie 2008 roku.

 / Fot. Mitsubishi MotorsBestsellerem listopada okazał się Outlander, który jest obecnie najpopularniejszym SUV-em w Polsce, natomiast Lancer zanotował najwyższą sprzedaż spośród modeli spod znaku Trzech Diamentów od stycznia do listopada. Drugie miejsce w tym okresie zajmuje Outlander a trzecie Colt. Dwukrotnie więcej nabywców niż w ubiegłym roku skusił od początku roku legendarny Mitsubishi Lancer Evolution.

Źródło: Mitsubishi Motors

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.