Facebook Google+ Twitter

Mitsubishi w służbie policji

Nowe radiowozy to pojazdy marki Mitsubishi L200, będą służyć terenowym jednostkom policji w całym kraju podczas akcji prewencyjnych, zamieszek i rozruchów oraz standardowych patroli.

 / Fot. Mitsubishi MotorsNajnowsze policyjne radiowozy wyposażono we wzmocnienia z przodu, osłony reflektorów i szyb, stalowe osłony silników i skrzyń biegów, wyciągarki, zestawy umożliwiające montaż radiostacji i sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu, a także zamontowano na nich podstawy dla automatycznych wyrzutni granatów łzawiących lub reflektorów oświetlających. Ponadto będą w wersji z przedłużoną kabiną pasażerską oraz uchylną tylną szybę, co ułatwi komunikację między załogami i to było istotnym czynnikiem podczas przetargu.

Pojazdy - wszystkie w kolorze srebrnym - oznakowano zgodnie z najnowszymi przepisami obowiązującymi na terenie państw Unii Europejskiej.

 / Fot. Mitsubishi Motors"Jesteśmy dumni ze współpracy z tak ważną instytucją, jaką jest policja i przekonani, że nasze samochody znakomicie sprawdzą się w akcji-podobnie, jak to się dzieje w wielu innych państwach, gdzie L200 służą policji i innym służbom szybkiego reagowania."- powiedział Arkadiusz Tomala Dyrektor Zarządzający polskiego oddziału Mitsubishi Motors Corporation. "Wymogi opisane w przetargu były niezwykle ostre a konkurencja zacięta-jednak to Mitsubishi L200 okazało się w najwyższym stopniu spełniać wszystkie warunki przetargu"- dodał Tomala.

Niską awaryjność L200 potwierdzają rankingi niezawodności oraz otrzymanie czterech gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Tym samym jest liderem w swojej klasie.

Pierwsze auta zostały przekazane na początku listopada, a do 17 listopada pracę w policji podejmie 66 Mitsubishi L200, objętych wraz z zabudowami i wszystkimi dodatkowymi elementami wyposażenia oraz specjalistyczną adaptacją, 2-letnią gwarancją producenta bez limitu kilometrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Fajne autko:)

No pewnie, rząd nawet na ksero nie daje policji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z finansów państwa mogliby tylko pomarzyć, o takich samochodach. Dzięki funduszom Norweskiego Mechanizmu Finansowego są te pojazdy oraz inne, które trafią do służby. Wartość inwestycji to ok. 21 mln złotych, z czego 17,8 mln wyłożył wspomniany wyżej fundusz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow... fajne autka.... dziwne tylko, że na taki zakup kasy im starczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

z jednej strony nie ma kasy dla policji (szykuja sie protesty) a z drugiej kupują takie bryczki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby polonezy policji się znudziły? xD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.