Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23683 miejsce

Mityng w Moskwie. Absolutny rekord Polski Lićwinko w skoku wzwyż!

Kamila Lićwinko, halowa mistrzyni świata z Sopotu, najlepszym w tym roku wynikiem globu 2,01 m wygrała mityng w stolicy Rosji i ustanowiła nowy absolutny rekord Polski!

Kamila Lićwinko (POL) / Fot. Krisgola/ CC 3.0Kamila Lićwinko jest w znakomitej formie od początku 2015 roku. Polska skoczkini wzwyż już kilka dni temu na mityngu w niemieckim Cottbus skoczyła 2 m, wyrównując nie tylko swój absolutny rekord Polski (uwzględniający zarówno wyniki na stadionie, jak i w hali), ale również obejmując prowadzenie w tegorocznym rankingu światowym.

W stolicy Rosji było jeszcze lepiej. W niedzielę Kamila Lićwinko zaliczyła kolejno 1,85 - 1,90 - 1,94 - 1,97 m. Potem opuściła wysokość 1,99 m i pokonała za pierwszym razem poprzeczkę zawieszoną na 2,01 m, bijąc o centymetr swój absolutny rekord kraju. Jest to również nowy rekord mityngu w Moskwie i najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Rezultat 2,01 m zawodniczki z Podlasia jest jej piątym w karierze na wysokości co najmniej 2 m, a wszystkie osiągnęła w hali. Natomiast na stadionie skoczyła najwyżej w czerwcu 2013 roku w Opolu, uzyskując 1,99 m. Kolejny start Kamila Lićwinko zaplanowała na wtorek, kiedy weźmie udział w mityngu Copernicus Cup w Toruniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To nie brzmi groźnie. Jeżeli w tym samym zdaniu wcześniej jest zwrot "halowa mistrzyni świata", nie brzmiałoby ładnie później "najlepszym w tym roku wynikiem na świecie" ("świata" i "świecie" w jednym zdaniu). Ze względu na styl dobrze jest wtedy użyć synonimu ("świat" = "glob").

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepszy wynik globu-jak to grożnie brzmi,już się boję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.