Facebook Google+ Twitter

Mizeria polskiej piłki

To, co wyprawia się wokół polskiej piłki w ostatnim czasie, przyprawia o ból głowy każdego, kto choć trochę interesuje się rodzimym futbolem.

Przeciwnika brak, a Smuda i Lato w Kanadzie

Jeszcze kilka tygodni temu selekcjoner naszej reprezentacji wspaniałomyślnie poinformował, że na początku czerwca zorganizuje wielką próbę przed Euro 2012. W krótkim czasie mieliśmy zagrać trzy mecze. Trener żądał od prezesów klubów Ekstraklasy, aby zwolnili reprezentantów w dwóch ostatnich kolejek, aby mógł z nimi przygotować się do sprawdzianu. Co z tego wyszło? NIC! W tym momencie mamy tylko przeciwnika na otwarcie stadionu w Gdańsku na 9 czerwca. Jest nim Francja. Tylko, że ten termin nie jest terminem FIFA i może się okazać, że na to spotkanie przyjedzie Francja B, bo kluby nie mają obowiązku puszczenia swoich piłkarzy na takie mecze. Jednak rezerwy kadry Blanca, to najmniejszy problem. Jest przynajmniej jakiś rywal na ten mecz. Bo na 4 czerwca, mimo że jest to już za miesiąc, to nadal nie mamy ani przeciwnika ani stadionu, gdzie ewentualny mecz miałby się odbyć. Chciano grać z Czechami lub ze Słowacją, jednak na pewno nic z tego nie wyjdzie. W ostatnim czasie pojawiały się informacje o Cyprze, tylko, że tamtejsza federacja żąda pieniędzy za mecz z nami oraz rezerwy Argentyny z Cabralem z Legii w składzie. Lokalizacja tego meczu też nie jest znana. Pierwotnie mieliśmy grać w Krakowie na stadionie Cracovii, jednak wyszedł spór o loże na obiekcie i teraz ewentualny mecz raczej na pewno rozegrany zostanie na innym stadionie. W grę wchodzi Lubin i Warszawa.

Te problemy reprezentacji najwidoczniej nie martwią ani prezesa związku, ani jego sekretarza, ani selekcjonera. Zamiast oglądać mecze potencjalnych kadrowiczów i szukać rywala dla kadry, trzej panowie polecieli na zaproszenie polonii kanadyjskiej na konferencje i bankiet. Pan Smuda tak dobrze czuł się za oceanem, że postanowił poinformować wszystkich zebranych o stanie przygotowań do Euro 2012 i powiedział, że kadra jest już właściwie zbudowana, a wyjście z grupy jest niemal pewne, a może być jeszcze lepiej. Ciekawe skąd taki optymizm? Może dlatego, że nie widział ostatniej kolejki Ekstraklasy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.