37257 miejsce

MKKS Rybnik zdeklasowany w Stargardzie

Kolejne wysokie zwycięstwo stargardzkiej Spójni. Lider tabeli grupy B II ligi koszykarzy tym razem dał lekcję basketu zawodnikom MKKS Rybnik.

Spójnia Stargard Szczeciński / Fot. Logo klubuZdecydowanym faworytem byli gospodarze meczu. Przed sobotnim spotkaniem stali oni na czele tabeli z bilansem 14 zwycięstw i 2 porażek, podczas gdy zespół MKKS zajmował w niej 8. miejsce z dorobkiem 8 zwycięstw i 9 porażek na swoim koncie.

Gospodarze zaczęli w swoim stylu – od mocnego uderzenia. Już cztery minuty po pierwszym gwizdku sędziego podopieczni Mieczysława Majora prowadzili 16:2. Gra toczyła się szybkim tempem – oba zespoły więcej wagi przykładały do ataku niż twardej obrony.
Pierwszą odsłonę gospodarze wygrali pewnie 29:15. Druga kwarta meczu to słabszy okres gry obu zespołów, z wieloma błędami po obu stronach, jednak to wciąż stargardzianie byli stroną przeważającą.

Ozdobą drugiej kwarty był bez wątpienia piękny rzut Huberta Mazura oraz efektowne asysty Grzegorza Terlikowskiego i Michała Trypucia. Po dwóch odsłonach gospodarze prowadzili już 52:34 i wszystko wskazywało na kolejne łatwe zwycięstwo Spójni. Na uwagę zasługuje siedem celnych rzutów zza linii 6,25, w pierwszej połowie spotkania w wykonaniu zawodników lidera tabeli.

W drugiej połowie koszykarze Spójni jeszcze trzykrotnie trafiali w rzutach za 3 pkt. Po kilku meczach ze słabą skutecznością zza linii 6,25 - ostatnie trzy spotkania pokazały, iż również w szeregach stargardzian nie brakuje dobrych strzelców z dystansu. III i IV kwarta to popis gry obronnej w wykonaniu kandydata do awansu. Koszykarze z Rybnika zdobyli w nich łącznie zaledwie 20 pkt., tracąc 46. Ostatecznie MKKS Rybnik poległ w Stargardzie Szczecińskim 54:98.

Spójnia przez cały mecz kontrolowała grę, narzucając gościom swój styl już od pierwszych minut spotkania.
- Organizacja gry była dobra. Ogólnie byliśmy dziś zespołem dominującym – powiedział tuż po meczu zawodnik gospodarzy Konrad Koziorowicz.
Kibice, którzy niemal w całości wypełnili trybuny Hali Miejskiej w Stargardzie, obejrzeli wiele efektownych akcji oraz zespół gospodarzy, będący w wyśmienitej formie przed zbliżającym się play–off, decydującym o awansie do I ligi.

Spójnia Stargard Szczeciński - MKKS Rybnik: 98:54 (29:15, 23:19, 22:8, 24:12)

Spójnia: Soczewski 21, Mazur 13 (3x3), Koszuta 13 (1), Polowy 12, Zarzeczny 11, Trypuć 11 (3), Grzegorzewski 7 (1), Terlikowski 5 (1), Koziorowicz 3 (1), Grudziński 2, Góra 0.

MKKS: Anduła 14, Ochodek 13 (1), Marczyk 10 (1), Grabiec 9 (1), Wziętek 4, Czkór 2, Rajnhold 1, Piórkowski 1.