Facebook Google+ Twitter

MKOl powierza Atos proces przejścia na usługi IT w chmurze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-28 12:45

Atos, międzynarodowa firma z branży usług informatycznych i światowy partner informatyczny Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), 7 października 2014 r. ogłosił swoje plany odnośnie Olimpiady w Rio 2016.

Atos, strategiczny dostawca technologii na potrzeby Ruchu Olimpijskiego od 1989 roku, potwierdził, że chmura z pewnością będzie kluczowym rozwiązaniem dla dostarczenia Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, po raz pierwszy główne systemy planowania zostaną dostarczone poprzez chmurę, w tym systemy akredytacji, zgłoszeń i kwalifikacji oraz workforce management jak również portal dla wolontariuszy – uruchomiony już w sierpniu bieżącego roku. Rozwiązania cloud computing w Rio w 2016 roku będą dostarczone przez partnerstwo Atos, Embratel, Cisco oraz EMC.
W następstwie nowego kontraktu, podpisanego w 2013 roku między Atos a MKOl, organizacje wspólnie pracują nad przeniesieniem wszystkich usług IT do Canopy, chmury Atos, do czasu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018. Ten krok to wynik doświadczeń wyniesionych z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014, kiedy to wyniki były dostarczane na stronę internetową Igrzysk poprzez chmurę.

Przygotowania informatyczne do Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 rozpoczęły się już w 2012 roku od zaprojektowania systemów i infrastruktury. W tym roku skupiamy się na tworzeniu systemów i testowaniu urządzeń, ażeby w 2015 roku wejść w fazę testowania zintegrowanej infrastruktury. Następnie w 2016 rozpoczną się działania związane z rozmieszczeniem sprzętu IT w obiektach, próbami technicznymi oraz oczywiście same Igrzyska.
Patrick Adiba, Executive Vice President, Sales, Olympics and Major Events w Atos powiedział: “Jak na wydarzenie, które ma miejsce raz na 2 lata, każdorazowo w innej lokalizacji i każdorazowo wymagające ogromnej infrastruktury komputerowej oraz generujące gigantyczne ilości danych, Igrzyska Olimpijskie wpisują się w koncepcję cloud computing. Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, zarówno z Rio 2016 jak i przyszłymi Komitetami Organizacyjnymi i towarzyszeniu w tej ważnej transformacji, która diametralnie odmieni sposób obsługi przyszłych Igrzysk oraz pozytywnie wpłynie na doświadczenia mediów, sportowców oraz widzów podczas każdych kolejnych Igrzysk Olimpijskich.”

Jean-Benoît Gauthier a the IOC powiedział: ”Atos od wielu lat jest światowym partnerem IT Igrzysk Olimpijskich, który odegrał kluczową rolę w dostarczeniu siedmiu udanych edycji Igrzysk Olimpijskich. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że zapewni również transfer olimpijskiej infrastruktury IT do chmury, gwarantując, aby Igrzyska niezmiennie stanowiły źródło wyjątkowych sportowych wrażeń.”

Jacques Pommeraud, CEO, Canopy powiedział: „Jako największe wydarzenie sportowe na świecie, Igrzyska wymagają wyjątkowo bezpiecznej, elastycznej i niezawodnej infrastruktury informatycznej. Poprzez Canopy, Atos zapewni prywatne rozwiązanie w chmurze, dostarczając MKOl najbardziej efektywne kosztowo usługi IT, bezpośrednio wpływając na jakość sportowych doznań zarówno wśród widzów, mediów, jak i sportowców”.
Nowy model dostarczenia usług na Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018
Infrastruktura IT dla tak kompleksowego projektu, jakim są Igrzyska Olimpijskie, to połączenie ponad 80 miejsc rozgrywek oraz ich zaplecza, składających się z setek serwerów oraz tysięcy laptopów i komputerów. Tutaj dostrzegamy potencjał przejścia z modelu „buduj za każdym razem” do „zbuduj raz, jaki umożliwia chmura. Rio 2016 to kamień milowy tej transformacji. Dotychczas wszystkie najważniejsze urządzenia znajdowały się w mieście gospodarza rozgrywek, teraz zamierzamy przenosić funkcje do centralnej lokalizacji. Podczas Rio 2016 najważniejsze urządzenia, w tym Laboratorium Integracji i Centrum Operacji Technologicznych, wciąż będą znajdować się w Rio. Będzie również mniejsze centrum operacji technologicznych w jednej centralnej lokalizacji poza Rio. To centrum będzie służyło, jako centrum operacji technologicznych również podczas Igrzysk w PyeongChang oraz Tokio, dostarczając bezpiecznych usług poprzez chmurę, zapewniając tym samym większą wydajność, elastyczność i produktywność przy użyciu Canopy, chmury firmy Atos oraz EMC, partnera dostarczającego.

(Mariusz Tkaczyk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.