Facebook Google+ Twitter

MKOl żąda luksów od organizatorów igrzysk. Wyciekła licząca 7 tys. stron instrukcja

Norweska prasa ujawniła listę życzeń, Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w związku z organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w tym kraju w 2022 r. Władze Oslo zrezygnowały z ubiegania się o imprezę.

https://flic.kr/p/76NCCk / Fot. ffrade/CC BY-ND 2.0Władze Oslo wycofały się z organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r., bo norweski rząd nie chciał udzielić gwarancji w wysokości 5,4 mld dolarów - podaje Sport.pl. Na placu boju pozostały już tylko Pekin i Ałmaty w Kazachstanie. Wcześniej wycofały się: Kraków, Monachium, szwajcarskie St. Moritz, szwedzki Sztokholm, ukraiński Lwów.

Gazeta "Verdens Gang" dotarła do liczącej 7 tys. stron księgi z instrukcjami dla kandydatów przygotowanej przez MKOl. Rozpisano najdrobniejsze szczegóły organizacyjne. Wśród nich znajduje się wymogi zapewnienia komitetowi przestrzeni reklamowej w mieście i wyłączność dla sponsorów MKOl-u, przywilejów w handlu czy wydzielenia specjalnych pasów ruchu na drogach i pierwszeństwa dla samochodów obsługujących ZIO.

To nie wszystko! Norwegowie mieli zapewnić członkom MKOl audiencję u króla zakończoną after party z napojami wyskokowymi na koszt monarchy. Lokalny organizator miał też zapewnić norweskie karty SIM i opłacić rozmowy, przygotować samochody z kierowcami, osobne wejścia w miejscach publicznych. Hitem księgi z instrukcjami były takie absurdy jak uśmiechająca się do członków MKOl obsługa w hotelach, starannie wysprzątane pokoje, natychmiastowy, 24-godzinny serwis, świeże owoce, niepowtarzalne dania gorące i wreszcie napoje koncernu Coca-Cola.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.