MKS Kutno rozgromiło MKP Zgierz 9:0

Takiej inauguracji IV ligi nikt nie mógł sobie wymarzyć, a jednak! „żółt-niebiescy” pokonali u siebie w Kutnie drużynę MKP Zgierz aż 9:0.

Mecz MKS Kutno kontra MKP Zgierz. / Fot. Piotr PanfilTo był wspaniały początek. MKS Kutno pokonał u siebie na stadionie im. Henryka Reymana drużynę ze Zgierza aż 9:0. Gospodarze już w 13. sekundzie meczu strzelili pierwszego historycznego gola, którego zdobył Andrzej Grzegorek. Niestety, goście nie zdążyli nic zdziałać, bowiem w 3. minucie Michał Rosiak podwyższył wynik do 2:0. W 13. minucie dośrodkował z rzutu rożnego Rafał Więcek, po czym ładnym strzałem z główki wynik podwyższył Paweł Ocetek. W 26. minucie ten sam zawodnik wcelował piłkę z powietrza wprost do siatki przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla kutnian.

Mecz MKS Kutno kontra MKP Zgierz. / Fot. Piotr PanfilW drugiej połowie dominował MKS Kutno. W 49. minucie czerwoną kartkę za faul otrzymał Krystian Bolimowski (MKS Kutno). Przeciwnicy nadal nie mogli swoją grą zagrozić bramce gospodarzy. W 56. minucie Sylwester Płacheta, po wspaniałej kontrze zdobył następnego gola dla Kutna. Na tablicy widniał już wynik 5:0. W 74. minucie czerwoną kartkę dostał Mateusz Wujcik (KMP Zgierz). Obydwie drużyny grały od tgo momentu w dziesięcioosobowym składzie. Po kilku minutach murawę opuścił Sylwester Płacheta, a za niego wszedł Piotr Michalski. Wybór był trafny. Po trzech minutach gry Michalski podwyższył wynik na 6:0. Po paru minutach bramkarz drużyny ze Zgierza znów musiał wyciągnąć piłkę ze swojej bramki. W 90. minucie było 7:0. Nikt się nie spodziewał, że przed ostatnim gwizdkiem padną jeszcze dwie bramki. Bohaterem ostatnich sekund był Michał Rosiak, który pokonał bramkarza znakomitym strzałem z dystansu, a potem wykorzystał rzut karny.

Rzut Karny w wykonaniu Michała Rosiaka. / Fot. Piotr PanfilMecz zakończył się pogromem drużyny MKP Zgierz. Jeśli drużyna kutnowska będzie grała tak jak dzisiaj, możemy spodziewać się awansu do wyższej ligi.

– Na rozpoczęcie IV ligi to wymarzony wynik – mówi dla Wiadomości24.pl, trener MKS Kutno Paweł Ślęzak. – Początek był niesamowity. Ja rozmawiałem ze swoimi chłopcami przed meczem i mówiłem o pełnej koncentracji, aby nie lekceważyli sobie przeciwnika, by grali ostro i zdecydowanie i nie przypuszczałem, że tak szybko to się stanie – dopowiedział.

Sędziowie Meczu: Marcin Słupiński, Tomasz Bieniek, Mariusz Nowak. / Fot. Piotr PanfilSkłady:
MKS Kutno - Kamiński, Ocetek, Jaśkiewicz, Puścian, Łucki, Panek, Więcek Szatkowski, Cipiński, Karczewski, Bolimowski, Grzegorek, Płacheta, Michalski, Rosiak.
MKP Zgierz: Smurzyński, Kotowski, Wujcik, Górski, Stajuda, Stawiany, Snita, Kaźmierczak, Walisiak, Noszczyński, Złotowski, Ceglarz, Abramczyk.