22888 miejsce

MKS Kutno został liderem rozgrywek IV ligi

W sobotę u siebie MKS Kutno zagrał swój drugi mecz w rozgrywkach IV ligi. Nikt się nie spodziewał, że „żółto-niebiescy” pokonają Pogoń Łask aż 7:2 i zostaną liderem tej klasy rozgrywek.

Mecz MKS Kutno - Pogoń Łask / Fot. Piotr Panfil
W sobotę na stadionie im. Henryka Reymana w Kutnie w drugiej kolejce gospodarze rozgromili drużynę z Łasku 7:2.

Mecz rozpoczął się nieciekawie dla drużyny Pawła Ślęzaka. Od początku gra nie była tak dobra, by wyjść na prowadzenie. Piłkarze Pogoni Łask mieli lekką przewagę, co dało się zauważyć w 22. minucie. Goście zdobyli prowadzenie po bramce strzelił Filipa Sysio. Na trybunach kibice zamarli ponownie, gdy piłka po zagraniu jednego zNajwierniejsi fani MKS Kutno / Fot. Piotr Panfil napastników Łasku minęła bramkę gospodarzy. MKS Kutno nie dał za wygraną i już w 29. minucie po dośrodkowaniu Sylwestra Płachety wyrównał Michał Rosiak. Na trybunach zrobiło się weselej. Co chwila słychać było okrzyki dopingujące drużynę z Kutna. I chyba dobrze - na murawie można było zauważyć bardzo dobrą grę gospodarzy. Po trzech minutach Paweł Ocetek podwyższył na 2:1, a minutę później strzelił kolejną bramkę. Na tablicy widniało 3:1.

Rzut Karny w 90 minucie meczu. Wykonuje Andrzej Grzegorek / Fot. Piotr Panfil
W drugiej połowie można było popatrzeć na wspaniałą grę obydwu drużyn. Szczęście uśmiechnęło się ponownie do kutnian. W 47. minucie Michał Rosiak, zdobywca pierwszej bramki strzelił kolejną. Było już 4:1. W 79. minucie zawodnik Pogoni – Filip Sysio wykorzystał zamieszanie pod polem karnym kutnian i podwyższył na 4:2. „Żółto-niebiescy” nie dawali za wygraną. W 82. minucie Sylwester Płacheta pięknym lobem podał wprost do w Michała Rosiaka. Ten uderzył główką do bramki Pogoni. Niestety, bramkarzowi Łasku nie udało się tego obronić. Minutę później Michał Rosiak po zdobyciu hat-tricka zszedł z murawy. Za Rosiaka wszedł Piotr Michalski. W 87. minucie Michalski postanowił ominąć bramkarza Pogoni i strzelić gola. Na zakończenie meczu w 90. minucie sędzia podyktował rzut karny dla drużyny z Kutna. Wykonał go pewnie Andrzej Grzegorek. MKS Kutno wygrał u siebie z Pogonią Łask 7:2.
Drużyna MKS Kutno po wygranym meczu dziękowała swoim najwierniejszym kibicom / Fot. Piotr Panfil

Po dwóch meczach kutnianie mają 16 bramek strzelonych i tylko 2 stracone. To bardzo dobry wynik. Czy tak będzie dalej? Okaże się w najbliższych meczach.

Skład MKS Kutno: Kamiński, Ocetek, Plichta, Puścian, Łucki, Panek, Więcek, Szadkowski, Jakubowski, Cipiński, Karczewski, Grzegorek, Płacheta, Rosiak, Michalski