Facebook Google+ Twitter

Mleczarze sparaliżują Brukselę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-05 11:51

Brukselę może dziś sparaliżować protest mleczarzy. Około południa w centrum miasta kilka tysięcy rolników będzie demonstrować przeciwko niskim cenom mleka.

W tym samym czasie w belgijskiej stolicy o pogarszającej się sytuacji na rynku mleka będą rozmawiać unijni ministrowie rolnictwa.

To już kolejny protest mleczarzy w ostatnich tygodniach, ale tym razem ma być największy z dotychczasowych. Kilka tysięcy traktorów ma podjechać pod unijne instytucje i tam mleczarze będą demonstrować swój sprzeciw. Rolnicy mówią, że ceny skupu mleka spadły o prawie jedną trzecią w porównaniu z ubiegłym rokiem i z powodu nadprodukcji wielu z nich znalazło się na skraju bankructwa.

Dlatego domagają się od Komisji Europejskiej zmniejszenia limitów produkcyjnych, by ograniczyć ilość mleka trafiającego na unijny rynek. Bruksela jednak do tej pory była nieugięta - mimo licznych protestów odpowiadała, że na żadne ograniczenia produkcyjne się nie zgodzi i podtrzymuje zamiar zwiększenia kwot mlecznych, by po 2015 roku zlikwidować je w ogóle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.