Facebook Google+ Twitter

Mlekomaty pojawią się w Poznaniu. Sprawdź, gdzie je znajdziesz!

Mlekomaty, czyli automaty ze świeżym mlekiem prosto od krowy, pojawią się na poznańskich osiedlach, a także w Swarzędzu. Pierwszy automat z polskim mlekiem stanął w Cieszynie, później w Warszawie i Krakowie. Czy poznaniacy będą z nich korzystać?

Słoweński mlekomat / Fot. Novak Janez/CC BY-SA 3.0Odpowiedź na to powyższe pytanie poznamy dopiero, gdy mlekomaty staną na poznańskich osiedlach. Jak podaje gazeta.pl, automaty do mleka pojawią się już w środę 7 listopada w Poznaniu również w Swarzędzu. Mlekomaty pojawią się najpierw na dwóch poznańskich osiedlach Kosmonautów i Wichrowe Wzgórze. Natomiast w Swarzędzu automaty staną na Osiedlu Cegielskiego. W następnej kolejności trafią na Osiedle Kopernika w Poznaniu i do Przeźmierowa.

Automaty będą czynne 24 godz. na dobę, mleko będzie pochodzić z rodzinnego gospodarstwa Państwa Jurgów z Kiełczewa koło Kościana. Uzupełniane będą codziennie, zaraz po porannym udoju. Pół litra kosztować ma 2 zł, a litr - 3,30 zł. Każdy klient będzie mógł nalać mleko do swojej butelki lub zakupić mleko w butelce szklanej i plastikowej.

Mlekomat to pomysł czeskich rolników, który przyjął się także w Austrii i we Włoszech. Pierwszy automat w Polsce stanął w Cieszynie, później pomysł przyjął się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Nie wiadomo jak sprawdzi się w Poznaniu. Czy mlekomaty staną również w innych częściach miasta?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.