31259 miejsce

Młoda Liga siatkarzy: pierwsze mecze półfinałowe dla gości

Za nami pierwszy weekend fazy play-off Młodej Ligi siatkarzy. W pierwszych meczach Delecta Bydgoszcz pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:1. W identycznym stosunku setów, Skra Bełchatów wygrała z Jastrzębskim Węglem.

Młoda Liga to młodzieżowe rozgrywki, w których startują te samy zespoły, które rywalizują w dorosłej Plus Lidze. Zmagania prowadzone są od sezonu 2010/2011. Jednak dopiero od tego roku, po fazie zasadniczej rozgrywane są play-offy.

Cztery najlepsze drużyny po 18. seriach spotkań utworzyły dwie pary półfinałowe, które grają między sobą dwa spotkania. W wypadku takiej samej liczby zwycięstw o awansie do finału zadecyduje "złoty set".

Przewaga Delecty

Play-offy zainaugurowała potyczka w Błażowej. Grająca w roli gospodarza Asseco Resovia Rzeszów zmierzyła się z Delectą Bydgoszcz. Rzeszowianie bardzo zmotywowani w pierwszym secie pozostawili w pokonanym polu swoich rywali. Skutecznie grali w kontrach, a prym w ataku wiedli Szymon Pałka i Jakub Peszko.

Kolejne partie padły łupem gości. Szalejący w ataku i zagrywce Łukasz Owczarz, regularny w ataku Marcin Waliński oraz dobrze dysponowany w obronie, libero Łukasz Detmer, poprowadzili Delectę do zwycięstwa 3:1.

Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 1:3 (21, -16, -23, -20)
MVP: Łukasz Owczarz (Delecta)

Resovia: Michał Filip, Szymon Pałka, Mateusz Nożewski, Tomasz Kowalski, Jakub Peszko, Patryk Kozdroń, Tomasz Głód (libero) oraz Jan Świtalski, Mateusz Twaróg

Delecta: Łukasz Wiese, Marcin Waliński, Rafał Obermeler, Łukasz Owczarz, Krzysztof Rejno, Piotr Sieńko, Łukasz Detmer (libero) oraz Rafał Stasiński, Miłosz Lipski, Paweł Stysiał, Kacper Zieliński