Facebook Google+ Twitter

Młoda Polsko, do dzieła!

Będzie krótko, bo większość Polaków (nie tylko młodych) ma już dość ględzenia. A ci, którzy jeszcze nie mają, znajdą strawę duchową i możliwość mielenia jęzorem do woli na internetowych forach.

Sonda

Jesteś po stronie "Młodej Polski"?

"Cicero denouncing Cataline" Image by John Leech, from: "The Comic History of Rome" by Gilbert Abbott A Beckett. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a7/Comic_History_of_Rome_Table_10_Cicero_denouncing_Cataline.jpg / Fot. John LeechMinisterstwo Pracy wyliczyło, że ponad 700 tys. osób do 30. roku życia nie ma zatrudnienia, co przekłada się na stopę bezrobocia w tej grupie na poziomie 27,5 procenta. Ponieważ Polska zajmuje czwarte miejsce w Europie, jeśli chodzi o odsetek osób studiujących na wyższych uczelniach, coraz większy procent bezrobotnych stanowią młode osoby z wyższym wykształceniem.

Podczas studiów sytuacja nie jest jeszcze taka zła - przyszłość narodu jest mile widziana przez pracodawców jako tania siła robocza: roznosiciele ulotek, rozwoziciele pizzy, wciskacze dóbr wszelakich, sezonowi kelnerzy, "promotorzy" pubów etc. Przez kilka lat młody człowiek stanowi - obok emerytów i rencistów - elitę rynku pracy, ale po zdobyciu dyplomu (i utracie ubezpieczenia) przestaje być atrakcyjny, a jego miejsce zajmuje młodszy murzyn. Dzieje się tak w wieku, w którym powinno się przebojem wkraczać na ścieżkę zawodowej kariery, zakładać rodzinę i korzystać z życia (przez to ostatnie rozumiem coś więcej, niż kilka browarów pod kebab).

Paradoksem naszej demokracji jest fakt, że o losach młodych decyduje od ponad dwudziestu lat ta sama grupa starych, urodzonych, wychowanych i ukształtowanych w PRL-u. Grupa ludzi, którzy już dawno zapomnieli, czym jest zwykła praca i życie bez przywilejów. I których jedynym celem jest dożywotnie grzanie tego czy innego miejsca w rządowych, parlamentarnych bądź europarlamentarnych ławach. Ci, którzy gorzej sobie radzą, trafiają przejściowo na ławkę rezerwowych, aby po pewnym czasie powrócić do gry, nierzadko w koszulce innej drużyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (179):

Sortuj komentarze:

Roman
  • Roman
  • 03.05.2012 09:17

Miroslaw Kraszewski jesteś p[psycholem!Zaniżasz dyskusje na wszystkich wątkach dyskusji .Ty się lecz wreszcie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Chorążewicz Dzisiaj 19:14
=========================
No, tak, Ma Pan ciekawy zawód.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Chorążewicz Dzisiaj 17:44
=====================
Jestem publicystą . Zapraszam do skorzystania z zawartości moich publikacji i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin Pabian Dzisiaj 17:23
=====================
Atak ad personam, wynikający z braku wiedzy i argumentów nie przystoi Panu, panie reporterze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Wink Dzisiaj 17:12
==============================
Prezentacja własnej niewiedzy i zakłamywanie prawdy nic panu nie da. Również wypowiedzi Wink "pluralis majestatis" nie dodadzą Panu powagi ani wiarygodności. Nieważne, czy będzie się pan zwracał z kłamstwem do Polaków, Niemców czy Eskimosów. "Kłamstwo oświęcimskie" podobnie jak "kłamstwo profesorskie" pozostaną tylko kłamstwami. Ja jestem Polakiem, ale kim jest Pan?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Panie Grzegorzu i wszyscy którzy biorą udział w dyskusji z Kraszewskim.

Proponuje raz na zawsze ignorować tego typa. Trolla nie warto karmić, tym bardziej że Wasze komentarze tylko nakręcają jego chorą rzeczywistość.
Jeśli mu nie będziecie odpisywać to troll zdechnie i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miroslaw Kraszewski Dzisiaj 17:05

My Wink..., byloby uczciwiej. Ale ogólnie jest pan dobrym przykładem faktu, ze poprzez akceptacje bezprawia, bezprawie staje się prawem.

Młoda Polska - uczni niedouków, jako podstawa zmian na lepsze w Polsce jest niemożliwa.

My Polacy w przeciwieństwie do Was Niemców. Dotarło? Nie będziecie tu nam swoich porządków wprowadzać. Zajmij się Pan swoją ojczyzną i tam szalej, a nie się wtrącasz do cudzych spraw...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"My Polacy mamy w nosie stopnie naukowe, bo bardziej cenimy to co ktoś ma do powiedzenia"
============================================
My Wink..., byloby uczciwiej. Ale ogólnie jest pan dobrym przykładem faktu, ze poprzez akceptacje bezprawia, bezprawie staje się prawem.

Młoda Polska - uczni niedouków, jako podstawa zmian na lepsze w Polsce jest niemożliwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 vc _2
  • vc _2
  • 02.05.2012 14:34

Tam gdzie wkracza p Kraszewski kończy się dyskusja nt artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miroslaw Kraszewski Dzisiaj 02:46
Zarzut pasuje do pana Wladyslawa bartoszewskiego, ktory przyczepil sie do tytulu profesora, doktora, jak rzep do psiego ogona i pomimo udowodnionej kompromitacji nadal zachowuje sie w sposob odbiegajacy wyraznie od norm prawnych i spolecznych.

Sam Pan żeś się przyczepił do tej historii jak rzep do psiego ogona. Czas zająć się czymś innym i przestać wmawiać całemu światu, że jak dla kogoś coś jest nieistotne to on kłamie.
Nie żyjemy w Niemczech tylko w Polsce. My Polacy mamy w nosie stopnie naukowe, bo bardziej cenimy to co ktoś ma do powiedzenia i nie wprowadzimy tu niemieckich porządków. Koniec tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.