Facebook Google+ Twitter

Młode kucharki z Płocka zgotowały sobie sukces

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2011-11-26 13:21

Edyta Kaczmarczyk i Paulina Barska z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku zajęły III miejsce w konkursie "Zgotuj Sobie Sukces". Oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 4 tys. zł, młode mieszkanki Płocka wygrały także nagrody dla szkoły, do której uczęszczają.

 / Fot. Fot. Materiały prasoweFinał III edycji konkursu "Zgotuj Sobie Sukces" odbył się w ubiegły piątek, 18 listopada w Makro Centrum Rozwoju Firm w Warszawie. Zadaniem finalistów było przygotowanie dania głównego i przystawki z produktów, znajdujących się w black boxie.

Szpital w Płocku: gaz rozweselający na porodówce do końca roku. Jak to działa i komu ma służyć?

Jak przyznaje Paulina Barska, przygotowania do konkursu "Zgotuj Sobie Sukces" trwały dość krótko – zespół ten przeprowadził tylko 3 próby wykonania dania, zgłoszonego do konkursu. Potrawą tą był comber z królika w panierce migdałowo-różanej na placuszkach dyniowo-orzechowych z sosem żurawinowo-wiśniowym oraz przekąska - ryba tilapia z krewetkowo-warzywnym pióropuszem z sosem szafranowo-cytrynowym.

Pożar kamienicy na Starym Rynku w Płocku [ZDJĘCIA]

- Gdy nadszedł dzień półfinału był lekki stres i strach że coś wyjdzie nie tak, ale prawie wszystko poszło po naszej myśli i byłyśmy zadowolone, że wydałyśmy potrawę na czas.

Gdy ogłoszono, że jesteśmy w finale nie dowierzałyśmy, byłyśmy bardzo zaskoczone ale zarazem szczęśliwe, że przeszłyśmy dalej. W finale potrawę skończyłyśmy prawie 20 min przed czasem, wszystko się udało i wyszło tak jak planowałyśmy w trakcie 10-minutowego przygotowania – opowiada Paulina Barska.

Wieczór Chwały - Nie daj się [ZDJĘCIA]

Obie płocczanki przyznają, że stres w finale nie był już tak duży jak w rozgrywkach półfinałowych i był bardzo motywujący, a samo ogłoszenie wyników i zdobycie III nagrody było dla Pauliny i Edyty ogromnym zaskoczeniem.

Więcej informacji z Płocka i regionu na portalu Płock NaszeMiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.