Facebook Google+ Twitter

Młode lwy opanowały Bonarkę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-06-12 12:24

Dziś rozpoczyna się podwójne piłkarskie święto – startuje mundial w Brazylii, a w Bonarce – oglądać można fascynującą wystawę poświęconą niezwykłemu krakowskiemu klubowi – Garbarni.

Robotniczy Klub Sportowy Garbarnia – którego piłkarze nazywani są właśnie „Młodymi lwami” - był mistrzem Polski, zdobył nieistniejący już puchar Ministra Spraw Zagranicznych, podbił Chiny, grał jak równy z równym z takimi potęgami jak Wisła czy Legia, wyeliminował z Pucharu Polski niepokonanego Górnika Zabrze… ale też i spadał z pierwszej ligi, walczył o przetrwanie w meczach o wszystko, tracił swych najlepszych piłkarzy. Słowem – historię RKS Garbarnia ma fascynującą. I teraz poznać ją można w całości dzięki wystawie organizowanej w Bonarce.
Zebrane w krakowskim centrum handlowym eksponaty prezentują przede wszystkim chwalebne dni klubu. To puchary zdobywane na przestrzeni lat, nie tylko przez piłkarzy, ale inne sekcje sportowe Garbarni, jak np. zapaśnicy. Są także pamiątkowe proporce oraz unikalne dokumenty. Wywieszone zostały autentyczne flagi klubowe, jeszcze w zeszłym tygodniu wiszące na stadionie i dopingujące piłkarzy. Wystawę wieńczą zdjęcia najważniejszych wydarzeń z dziejów Garbarni. Podzielone zostały na następujące kategorie: Genialne mecze, Gramy dalej, Globtroterzy z Ludwinowa oraz Genialne historie. Dzięki uzupełniającym je opisom klienci odwiedzający Bonarkę poznają nie tylko garbarskie ciekawostki, ale również dowiedzą się wielu interesujących faktów o polskiej piłce nożnej. Kto rządził w lidze, jakie emocje wywoływały poszczególne starcia, wreszcie – że czasem o tytule mistrza nie decydowały umiejętności na boisku, a dobre układy przy „zielonym stoliku”…
Wystawę oglądać można w Palmiarni do 30 czerwca.
Wydarzenie jest częścią futbolowej imprezy „Młode lwy. Garbarski mundial”, czyli piłkarskiego turnieju organizowanego przez Bonarkę oraz Garbarnię. Mistrzostwa skierowane są do zawodników z roczników 2003 i 2004. 3, 4 lub 5-osobowe drużyny rywalizować będą ze sobą o cenne nagrody: stroje piłkarskie, repliki oficjalnych mundialowych piłek Brazuca. Każdy finalista otrzyma również koszulkę z limitowanej podgórskiej edycji. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: http://www.bonarkacitycenter.pl/aktualnosci/lowcy-bramek-na-boisko-rusza-mundial-bonarki-i-garbarni. Wypełniony dokument należy odesłać na adres p.zielinski@kuc.com.pl.
(Przemysław Zieliński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.