Facebook Google+ Twitter

Młode małżeństwo wypiera z rynku deweloperów

Kredyt hipoteczny na własny dom może być początkiem życiowej przygody i zalążkiem własnego biznesu. Młode małżeństwo spod Wrocławia buduje domy i radzi sobie lepiej niż duże firmy budowlane, sprzedając kilka budynków rocznie.

Domy Państwa Nycz rosną jak grzyby po deszczu. / Fot. Kuba ReferMinione trzy i pół roku były dla polskiego rynku nieruchomości testem na wytrzymałość. Na szczęście duże firmy deweloperskie w większości wyszły cało z tego trudnego boju i wznawiają inwestycje, które zostały zahamowane w latach 2007-2009.

Niestety odwet szykują młodzi inwestorzy, którzy potrafią pracować szybciej i wydajniej niż duże przedsiębiorstwa. W podwrocławskiej miejscowości państwo Jolanta i Marcin Nycz wybudowali już ponad dwadzieścia budynków, które zostały sprzedane zanim ukończono budowę.

- Kluczem do sukcesu jest dobra lokalizacja i tani kredyt hipoteczny - mówi Pan Marcin - bez tych dwóch czynników nie możemy w dzisiejszych czasach liczyć na wielki zysk.

Pan Marcin wybrał okolice Wrocławia nieprzypadkowo. To tutaj w odległości około 30 kilometrów od dużej aglomeracji istnieją piękne krajobrazowo tereny, a ceny działek budowlanych są wciąż na rozsądnym poziomie.

Jak zaczynali budowę swojego małego imperium?

Państwo Nycz zapragnęli zamieszkać we własnym domu na wsi. Gdy wzięli pierwszy kredyt na budowę upragnionego domu, nie wiedzieli jeszcze, że swoją przyszłość zwiążą z branżą nieruchomości.

Nie wiedzieli nic o budowie domów. Rozpoczęli od kompletowania dokumentów do kredytu i rozmów z bankami. Pani Jolanta była nauczycielką informatyki w technikum, więc małżeństwo nie miało pewności, czy bank w ogóle udzieli im pożyczki.

Na szczęście ich harmonogram prac budowlanych był bardzo szczegółowy, a działka leżała w atrakcyjnym miejscu. Gwarantowało to bankowi ewentualny zwrot poniesionych kosztów w razie niepowodzenia państwa Nyczów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.