Facebook Google+ Twitter

Młode pióra nadciągają!

Na zakończenie szóstego już Forum Pismaków – ogólnopolskiego konkursu na najlepszą gazetkę szkolną – odbyły się warsztaty dla młodych dziennikarzy.

Dwanaście zwycięskich redakcji gazetek szkolnych z całego kraju przyjechało do Wałbrzycha, do II Liceum Ogólnokształcącego, na profesjonalne warsztaty dziennikarskie.


Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch częściach odbyły sie w niedzielę. Na początek dr Krzysztof Lewandowski, wykładowca poznańskiej Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, zaprezentował obszerny wykład dotyczący prawa prasowego, a potem pani dr Katarzyna Bocheńska poprowadziła praktyczne ćwiczenia warsztatowe z wywiadu i reportażu. Młodzi dziennikarze mieli okazję przyswoić kilka istotnych zasad dotyczących możliwości przedruku prasowego, wysłuchali radiowego reportażu i przeprowadzili konferencję prasową.


Po niemal ośmiogodzinnych zajęciach dziennikarze ze szkolnych redakcji zostali pojechali do ośrodka Zuch w Szczawnie Zdroju. W poniedziałek przed południem udadzą się do teatru im. Jerzego Szaniawskiego na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

 

W konkursie na najlepszą gazetkę szkolna zainicjowanym przez Elżbietę Surę, polonistkę II LO w Wałbrzychu, startuje setki tytułów, które rywalizują o tytuł „Pismaków Roku”. Inicjatywę wspierają m.in. Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu i Wiadomości24.pl, (redaktor Adam Plona był jednym z jurorów oceniających gazetki).

 

Więcej informacji na: http://spook.freshsite.pl/fpis/index.php

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ z dedykacją dla Adama Płony

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.