Facebook Google+ Twitter

Młode Talenty 2008 w Bydgoszczy - ruszyły zgłoszenia

Współautorzy: Marta Wróbel

Młode Talenty 2008 to konkurs mający na celu wspieranie szczególnie uzdolnionej młodzieży ponadgimnazjalnej. Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w konkursie jest rejestracja na stronie internetowej.

Logo Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej. / Fot. WSGKonkurs Młode Talenty jest organizowany od ponad 20 lat. Od tego roku nabrał charakteruogólnopolskiego. Zgłoszenia przyjmowane są w 5 kategoriach podzielonych na podkategorie:
Literacka
- proza
- poezja
Plastyczna
- fotografie
- prace plastyczne
Muzyczna
- soliści
- zespoły muzyczne
Teatralna
- zespoły teatralne
Taneczna
- soliści
- formacje taneczne

Po zgłoszeniu internetowym, w kolejnym etapie konkursu odbywać się będą przesłuchania w w sali widowiskowej Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Prace pisemne i plastyczne oceniane są bez udziału uczestników, poza terminami przesłuchań. Prace plastyczne i fotograficzne obejrzeć będzie można w kwietniu na wystawach w Muzeum Fotografii oraz w Galerii Debiut przy WSG w Bydgoszczy.

Organizatorami konkursu są Wyższą Szkołą Gospodarki wraz z Samorządem Uczniowskim I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy.

WSG zmierza do kreowania i promocji kultury zarówno wśród własnych studentów, jak i w środowisku bydgoskim, regionalnym w ogóle. Stąd też silne zaangażowanie Uczelni w inicjatywę konkursu Młodych Talentów.
- Wierzymy że takie działania przyniosą trwały rozwój i zmianę stylu życia młodzieży, a wprowadzenie w ich codzienność - poprzez uczestnictwo w takich konkursach jak Młode Talenty - refleksji płynących z obcowania z kulturą i uwrażliwienia na sferę duchową człowieka wzbogaci ich o kolejne życiowe doświadczenia i wpłynie na ich rozwój - mówi Małgorzata Kwiatkowska z Centrum Informacji i Promocji WSG zapytana o intencje kierujące uczelnią wspierającą młode talenty.

Informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronach:
strona WSG o konkursie
Młode Talenty - Tutaj można dokonać zgłoszenia do konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.