Facebook Google+ Twitter

"Młode wino", czyli... czeski film w dobrym wydaniu

Morawskie włości, hormony i wino "Młodego wina" Tomasa Bariny. Słodko-gorzka komedia znad Wetławy niedokończona?

"Młode wino" Tomasa Bariny / Fot. Fot. plakat filmowyCzeski film... To określenie treściwe i adekwatne do najnowszej produkcji znad Wetławy. Bez jakichkolwiek uprzedzeń wobec południowych sąsiadów- przeciwnie- z pewną dozą sympatii stwierdzić można: Nikt nic nie wie..., podobnie jak w kultowym filmie o tym tytule i wydźwięku lat 70.

Wina jakość tuż po fermentacji

Honzie (Krystof Hadek) i Jirce (Lukas Langmajer), cwanym i inteligentnym oszustom rodem z Moraw czas płynie wśród mniejszych i większych przekrętów w stolicy. Młodzi mężczyźni żyją z dnia na dzień, mimo niewątpliwej kreatywności z trudem ciułają grosz do grosza. Zresztą zgodnie z prawem młodości dobrze im z tym- sielanka jednak szybko kończy się. Gdy na niezbity trop dwójki rzutkich złodziejaszków wpada wreszcie para (mniej sprawnych intelektualnie) policjantów, zmuszeni są zmienić miejsce pobytu. Z dwoma- nabytymi w sposób im właściwy- biletami lotniczymi do Argentyny i niewielkim bagażem ruszają do dziadka Honzy. Wyprawiwszy staruszka w towarzystwie przyjaciela w wakacje życia za Pacyfik, przejmują stery nad jego sporą posiadłością. Troską ich nie jest jednak bynajmniej tegoroczne winobranie, a przyśpieszenie sprzedaży ziemi, planowanej przez właściciela.

Zapach, kolor i smak - trzy wyznaczniki jakości starego wina. A młode wino? A młode wino po prostu pośpiesznie należy spożyć- bez degustacji. Młode wino nie wieczne- trzeba więc bez ociągania sięgnąć rękę po dobrodziejstwo winnic letnią porą. Tak jak pośpiesznie trzeba sięgnąć po dobrodziejstwo młodości. Trzeba pamiętać, że młodemu winu nie można zbyt prędko zablokować dostępu do powietrza, bo wybuchnie. Ale i nie można zapomnieć, że młode wino niekontrolowane może innym zabrać powietrze. Te i inne zasady poznają i wprowadzają w życie Honza i Jirek. Wino, młodość i lato - lekkość obrazu i rozrywka najnowszego filmu Bariny gwarantowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.