Facebook Google+ Twitter

Młodość wolna od papierosa także w Bydgoszczy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-05-29 20:18

31 maja w całej Polsce odbędą się imprezy promujące zdrowy styl życia bez papierosa. Na mapie działań prozdrowotnych na pewno nie zabraknie Bydgoszczy.

Organizatorami tej Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu są:
Główny Inspektorat Sanitarny, Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, zaś na poziomie regionalnym: wojewódzkie i powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne i ich partnerzy.

Chodzi o edukację młodzieży w zakresie zagrożeń wynikających z czynnego i biernego palenia tytoniu oraz korzyści płynących z niepalenia. Zatem grupą docelową trwającej przez miesiąc akcji są przede wszystkim ludzie w wieku 16-19 lat. W Kujawsko-Pomorskiem kampania na poziomie wojewódzkim została objęta honorowym patronatem przez Wojewodę Kujawsko-pomorskiego, Marszałka Województwa oraz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy. Żywo włączyli się do niej: Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland – Oddział w Bydgoszczy; Akademickie Centrum Wolontariatu działające przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy; Studenci Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Na 31 maja przewidziano organizację imprezy, która odbędzie się na Starym Rynku i Placu Wolności. Odbędzie się ona w godzinach od 12-16. Moderatorami imprezy będą studenci uczelni wyższych, którzy utożsamiają się z
hasłem kampanii „Młodość wolna od papierosa”. Będą oni między innymi prowadzić działania edukacyjne wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza w ramach edukacji bezpośredniej w pubach i dyskotekach.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.