Facebook Google+ Twitter

Młody artysta wyrzeźbił popiersie Eminema. Chce wręczyć swoje dzieło raperowi

23-latek wykonał popiersie znanego amerykańskiego rapera, Eminema. Jego praca tak spodobała się menadżerowi gwiazdy, a także jego fanom, że szybko zrobiło się głośno o tym dziele.

 / Fot. (aip)23-letni artysta z Umianowic w powiecie pińczowskim, student kieleckiego uniwersytetu, Aleksander Walijewski, wykonał rzeźbę swojego idola, amerykańskiego rapera Eminema.

Aleksander jest fanem Eminema od 2000 roku. - Wtedy po raz pierwszy usłyszałem jego utwór w telewizji. Kiedy byłem dzieckiem jeszcze nie rozumiałem o czym śpiewa, dopiero później zagłębiłem się w jego twórczość i przekonałem się o czym opowiada w swoich kawałkach i co w nich przekazuje. Eminem, znany jest także jako Slim Shady. Niegdyś był bardziej niepokorny w swojej twórczości.

W pewnym momencie kariery przeszedł przemianę. Zmienił wizerunek, stał się dojrzalszy, niektórzy twierdzą, że komercyjny. Na pytanie, które oblicze muzyka ukazuje rzeźba, Aleksander odpowiada bez zastanowienia. - W tej pracy uwidacznia się nowy charakter Eminema. Nie chodzi o sam wygląd, ale też o zachowanie. Raperzy występują na scenie dość statycznie, inaczej jest w przypadku Eminema. Po tej przemianie jest bardziej dynamiczny i właśnie stąd w rzeźbie jest lekko przechylony, patrzy w publiczność, która wykrzykuje jego imię - wyjaśnia.

Popiersie powstało w rok. Aleksander spędził około 50 godzin pracując przy nim. - Nawet tego nie odczułem. Robiłem to w wolnych chwilach, kiedy miałem trochę czasu - mówi artysta. Rzeźba została wykonana w glinie. - Potem odlałem ją w gipsie. Na każdym etapie pracy robiłem zdjęcia, z których potem stworzyłem film. Udostępniłem go na forach związanych z muzyką hip-hopową i Eminemem. Fani zaczęli mnie wspierać, udostępniać na różnych portalach, aż dotarło do menadżera Eminema. Skontaktował się ze mną portal z Detroit, który przeprowadził ze mną krótką rozmowę.

Gotowy artykuł pojawił się w ciągu kilku godzin na różnych amerykańskich stronach. Następnego dnia także na świecie. Byłem zaskoczony i bardzo zadowolony. Nie ukrywam, że miałem taki plan, aby dotrzeć do menadżera i wzbudzić jakieś zainteresowanie, ale nie sądziłem, że będzie to na taką skalę - opowiada Aleksander. Na oficjalnej stronie Eminema udostępniono filmik ukazujący powstawanie popiersia, ale to jeszcze nie koniec tej historii.

- Chciałbym przekazać rzeźbę Eminemowi. Może i to się uda - zastanawia się Aleksander. Aleksander Walijewski ma 23 lata. Mieszka w Kielcach. Pochodzi z Umianowic w gminie Kije (powiat pińczowski). Studiuje na Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Absolwent Państwowego Liceum Plastycznego w Kielcach. Ukończył też roczne studium fotografii artystycznej. Interesuje się także filmem. Tworzy krótkie formy filmowe, w których porusza konkretne tematy.

Jedną z nich „Madness” prezentował w Festiwalu Scyzoryki w 2012 roku. Jak mówi, od dziecka interesuje się też rysunkiem i malarstwem. W zależności od pomysłu i inspiracji, tworzy w różnych dziedzinach sztuki. Młody artysta zamiłowanie do sztuki wyniósł z rodzinnego domu. Od dziecka miał styczność z różnymi dziedzinami sztuki. Mama Dorota i tata Andrzej są artystami rzeźbiarzami.

Anna Bilska (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.