Facebook Google+ Twitter

Młody senator z Wodzisławia Śląskiego

Senatorem być? Młody człowiek z Wodzisławia Śląskiego miał marzenie zostać senatorem i właśnie się spełniło. Piotr Antończyk - na co dzień jest uczeniem ZST i przedstawicielem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Piotr Antończyk / Fot. Radosław TypekUczeń przeszedł pomyślnie wybory, które placówka przygotowała w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Młodzi senatorowie”. Program pilotuje Kancelaria Senatu. Jego celem jest zapoznanie młodych ludzi z procedurami demokratycznymi, w tym z zasadami wyłaniania przedstawicieli w drodze powszechnego głosowania oraz procesem powstawania ustaw. ZST była jedyną szkołą w powiecie wodzisławskim, która zdecydowała się przystąpić do projektu. Koordynatorem szkolnym był Krzysztof Witosz.

Zgodnie z regulaminem w zespole odbyły się najpierw wybory. 19 listopada do rywalizacji stanęli Piotr Antończyk, jako lider komitetu Partii Młodych Gniewnych i Adrian Jędryka, który reprezentował Ruch Ambitnych Polaków. W głosowaniu wzięło udział 617 uczniów. Zwycięzcą został Piotr Antończyk, który uzyskał 387 głosów. Uczniowie przyznają, że takie doświadczenia na pewno przydadzą się w przyszłości.

Piotr Antończyk to aktywny członek Wodzisławskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej, pod jego nadzorem odbywały się imprezy sportowe organizowane przez młodzież w Wodzisławiu Śl. w kadencji 2007/2008 młodzieżowej rady był rzecznikiem ds. sportu.

Młodemu senatorowi życzymy dalszych sukcesów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.