Facebook Google+ Twitter

"Młody Stalin" w teatrze Dramatycznym. Bilety rozdane!

Sztuka Tadeusza Słobodzianka, inspirowana wydarzeniami z życia młodego Stalina, rozgrywa się w ciągu roku w Gruzji, Wiedniu, Krakowie i Londynie, kiedy stara Europa się już skończyła, a nowa jeszcze nie zaczęła. Autor pokazuje zaplecze rewolucji i bohatera, który podporządkowuje sobie rzeczywistość.

 / Fot. K. Bieliński Teatr DramatycznyGangsterska opowieść w rytmie lezginki. Młody rewolucjonista, poeta i niedoszły ksiądz w walce o sprawiedliwość sięga po brutalne metody. Wybuchy bomb, brawurowe ucieczki, podróże z fałszywym paszportem znaczą jego drogę. Kiedy idealista zmienia się w politycznego gracza?

Nowa sztuka Tadeusza Słobodzianka, inspirowana wydarzeniami z życia młodego Stalina, rozgrywa się w ciągu roku w Gruzji, Wiedniu, Krakowie i Londynie, kiedy stara Europa się już skończyła, a nowa jeszcze nie zaczęła. Autor pokazuje zaplecze rewolucji i bohatera, który podporządkowuje sobie rzeczywistość.

W roli tytułowej Marcin Sztabiński. W pozostałych rolach występują: Halina Skoczyńska, Agnieszka Wosińska, Izabela Dąbrowska, Paula Kinaszewska, Anna Markowicz, Anna Szymańczyk, Agnieszka Warchulska, Michał Czernecki, Krzysztof Dracz, Mariusz Drężek, Janusz R. Nowicki, Krzysztof Ogłoza, Piotr Siwkiewicz i Maciej Wyczański.

 / Fot. K. Bieliński Teatr DramatycznyHistoria ludzkości jest pełna dwuznacznych moralnie tyranów-bohaterów, którzy w imię idei podbijali, zdobywali, budowali molochy, które kosztowały życie milionów. Nikim innym nie był przecież Aleksander Wielki, Juliusz Cezar i Napoleon. Zło Stalina fascynuje, bo jest naszym wspólnym złem, właściwie każdy z nas tak naprawdę naśladuje jego techniki manipulacji i używa ich do własnych celów. Taka jest też współczesna polityka.– mówi Tadeusz Słobodzianek.

Przeczytaj wywiad z reżyserem spektaklu "Młody Stalin".

Dla autorów W24 mamy zaproszenia na:
23 stycznia (czwartek), godzina 19
Weronika Trzeciak
24 stycznia (piątek), godzina 19
Jolanta Kulig

Bilety do odbioru w kasie teatru w dniu spektaklu do 30 minut przed przedstawieniem.

Na zgłoszenia czekamy w komentarzach do 23 stycznia (czwartek), do godziny 11.

Przypominamy, że o bilety mogą ubiegać się autorzy, którzy: mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie), nie zalegają z żadną recenzją i zadeklarują napisanie recenzji z tego spektaklu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Choć temat bardzo mnie pociąga i mam sporo do powiedzenia ale dziękuję, rezygnuje z biletów, jadę na pogrzeb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja napisłabym recenzję z piątkowego spektaklu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybrałabym się na spektakl 23 stycznia i napisała recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piszę się na czwartek 23.01. godz. 19:00 Dwa bilety Pozdrawiam Roman

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.