Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24545 miejsce

"Młody Stalin" w Teatrze Dramatycznym. Zapraszamy i rozdajemy bilety

Młody rewolucjonista, poeta i niedoszły ksiądz w walce o sprawiedliwość sięga po brutalne metody. Wybuchy bomb, brawurowe ucieczki, podróże z fałszywym paszportem znaczą jego drogę. Kiedy idealista zmienia się w politycznego gracza? Zapraszamy na sztukę Tadeusza Słobodzianka, inspirowaną wydarzeniami z życia młodego Stalina.

 / Fot. K. Bieliński Teatr DramatycznyAkcja spektaklu "Młody Stalin" rozgrywa się w ciągu roku w Gruzji, Wiedniu, Krakowie i Londynie, kiedy stara Europa się już skończyła, a nowa jeszcze nie zaczęła. Autor pokazuje zaplecze rewolucji i bohatera, który podporządkowuje sobie rzeczywistość.

W roli tytułowej Marcin Sztabiński. W pozostałych rolach występują: Halina Skoczyńska, Agnieszka Wosińska, Izabela Dąbrowska, Paula Kinaszewska, Anna Markowicz, Anna Szymańczyk, Agnieszka Warchulska, Michał Czernecki, Krzysztof Dracz, Mariusz Drężek, Janusz R. Nowicki, Krzysztof Ogłoza, Piotr Siwkiewicz i Maciej Wyczański.

 / Fot. K. Bieliński Teatr Dramatyczny"Pracując nad sztuką uświadomiłem sobie, że potencjalny Stalin, przywódca bezwzględnie dążący do celu, jest zagrożeniem też dziś, a sytuacja polityczna w pewnym sensie przypomina 1907 rok. Tak jak we wszystkich sztukach Słobodzianka, i ta jest opowiedziana ku przestrodze" – mówi Ondrej Spišak, reżyser spektaklu.

Dla autorów W24 mamy po dwa podwójne zaproszenia do Teatru Dramatycznego na sobotę i niedzielę 7 i 8 grudnia, na godzinę 19.

Tradycyjnie, bilety przekażemy autorom, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) i zadeklarują napisanie recenzji ze spektaklu.

Na zgłoszenia czekamy do 6 grudnia, do godziny 10.


Rozmowa z reżyserem spektaklu "Młody Stalin"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W związku z brakiem jakiejkolwiek informacji wycofuję swoją deklarację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie bym obejrzała tę sztukę w sobotę 7 grudnia. Oczywiście deklaruję napisanie recenzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie oznacza to, że sztuka nie jest godna uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością Stalin podporządkował sobie rzeczywistość, jego walka o sprawiedliwość w późniejszym czasie fatalnie przełożyła się na losy Europy, a samo "diabelskie nasienie", jak określał go Chruszczow, dokonało żywota adekwatnie do prowadzonego życia. Nie oznacza to, że sztuka godna uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.12.2013 19:25

widziałam już tą sztukę i z całego serca wszystkim polecam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.