Facebook Google+ Twitter

Młody twórca niezależnej sceny muzycznej - Braz!

Ma 24 lata i nieprzerwanie trwającą od kilku lat pasję- muzykę hip-hopową. Ale bardziej niż jej słuchać, on woli ją tworzyć. Sam pisze teksty i wraz z kolegami nagrywa muzykę w domowym zaciszu. Braz, to młody twórca z Płocka. Poznajcie go!

Braz / Fot. Kamil ZiółkowskiKamil Ziółkowski, bo tak naprawdę nazywa się Braz, jest rodowitym płocczaninem. W Płocku mieszka, studiuje filologię angielską i oddaje się w pełni swojemu hobby. Muzyka od zawsze była jego pasją, także nie będzie dziwić nikogo fakt, że Kamil należał do szkolnych chórów i zespołów muzycznych. Ta pasja wypełnia całe jego życie, jednak Kamil się nie ogranicza. Poza nią, ma inne hobby - grafikę komputerową. Braz projektuje między innymi plakaty oraz okładki - większość okładek do swoich projektów muzycznych wykonał sam. Zapytacie pewnie, skąd ten pseudonim? Braz, to czysta abstrakcja, nie powiązana z żadną ideologią.

A zaczęło się…

Większość artystów twierdzi, że muzyka była w ich życiu zawsze. U Kamila jest podobnie. Pierwsza fascynacja i zachłyśnięcie się nią to bardzo młodzieńcze lata artysty, właściwie, dziecięce. Kamil miał 5-6 lat, kiedy to z zapartym tchem po kilkadziesiąt razy słuchał pierwszej, otrzymanej w prezencie kasety. A kiedy czynnie zaczął tworzyć muzykę? W wieku 15 lat. Wtedy rozpoczął próby pisania pierwszych tekstów, tworzenia nagrań…

„Wtedy zacząłem próbować budować swoją drogę”, przyznaje Braz. A droga do sukcesu nie jest prosta. Można ją raczej porównać do slalomu górskiego - raz pod górkę, a raz z górki. „Trzeba włożyć wiele starań, żeby przebić się wśród wszystkich, którzy tworzą muzykę amatorsko i próbują swoich sił na scenie” - przyznaje Kamil. W każdym mieście jest trudno, mało pomaga się zdolnym ludziom, którzy tworzą, chcąc przebić się do szerszej publiczności. Wtedy ważna jest determinacja i cierpliwość, bo głównie trzeba liczyć na siebie i swoje znajomości.

Trzeba się pokazać

Młodzi ludzie często promują się w internecie, dodając swoje amatorsko nakręcone nagrania. Braz także zamieszcza tam efekty swojej pracy. Jednak najbardziej uwielbia koncerty. A ma już za sobą kilka takich. Zadebiutował na Starym Rynku w Płocku i był to najważniejszy występ w jego życiu.

„Po raz pierwszy odtworzyłem kilka swoich nagrań na żywo i ten koncert będę pamiętał do końca życia” - przyznaje Kamil. Do najbardziej znaczących występów można zaliczyć też pojawienie się na Juwenaliach w warszawskiej Studni w 2009 r. [duet z Kartim - czyt. dalej], występ na WOŚP `10 w Gostyninie czy na licznych koncertach charytatywnych.

Prowizoryczne studio domoweOkładka singla "Upadam" / Fot. Kamil Ziółkowski

Wszystkie utwory na płytę powstają w domowym zaciszu. „To prowizoryczne studio, domowe warunki, na razie tylko na tyle mogę sobie pozwolić i w kwestii lokum, jak i finansowo” - mówi Braz, wyrażając przy tym nadzieję, że w przyszłości będzie mógł stworzyć coś w bardziej profesjonalnych warunkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.