Facebook Google+ Twitter

Młodym Brytyjczykom gangi zastępują rodzinę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-02 10:46

Kult gangu zastępuje w Wielkiej Brytanii życie rodzinne - alarmuje Barbara Wilding, komendant policji południowej Walii. "The Times" zdobył tekst jej referatu, wygłoszonego w maju na zamkniętym seminarium Ośrodka Badań nad Przestępczością i Wymiarem Sprawiedliwości w Londynie. Wyłania się z niego przerażający obraz degeneracji społecznej w dużych miastach brytyjskich.


Według Barbary Wilding, kultura gangów stała się normą, której policja nie jest już w stanie przewalczyć. „W wielu naszych dużych miastach, w najuboższych dzielnicach, działają niemal zezwierzęcone grupy młodych, rozwścieczonych ludzi" - czytamy w referacie. Wielu z nich wywodzi się z rozbitych rodzin i dla nich kultura gangu jest substytutem modelu życia rodzinnego. - Lojalność grupowa zastępuje więzy rodzinne, a gangsterska subkultura oparta na przemocy i narkotykach staje się stylem życia - mówiła Barbara Wilding.

Policja i sądy nie mogą być - zdaniem autorki referatu - jedyną odpowiedzią na zmiany sposobu myślenia. Konieczna jest eliminacja społecznych i ekonomicznych fundamentów gangsterskiej kultury i kryminalnych zachowań. Niestety, w dobie analizowania kosztów i korzyści obliczonych na szybkie rozwiązania, proponowanie działań zakrojonych na jedno lub dwa pokolenie nie znajduje politycznego wsparcia - ubolewała Barbara Wilding.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.