Facebook Google+ Twitter

Młodzi artyści na Koncertach Mistrzów

Po raz pierwszy na festiwalu „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów” wystąpiły dzieci, stypendyści Fundacji Banku Zachodniego WBK. To oni stali się najważniejszymi mistrzami tego wieczoru i udowodnili, że mogą godnie uczestniczyć w wielkim wydarzeniu muzycznym.

Melania Majgier w towarzystwie Dyrektor Festiwalu pani Anny Szarek - Lisiewicz / Fot. Sebastian OttenbreitW pierwszej kolejności wystąpiło niezwykle utalentowane bliźniacze rodzeństwo, Agata i Maciej Szubowie, które podjęło się wykonania utworów Bacha, Clementiego i Beethovena. Gry na fortepianie uczą się dopiero od 5 lat, a już mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w międzynarodowych konkursach. Do koncertu podeszli profesjonalnie, wymagali od siebie bardzo dużo. Mimo młodego wieku odpowiedzialnie spełnili rolę uczestnika II Międzynarodowego Festiwalu „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”. Jako trzeci wystąpił Szymon Nehring, do najważniejszych jego osiągnięć należą I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Steinwaya w Hamburgu czy nagrody za najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Dzieci w Jeleniej Górze. Swój styl i umiejętności zaprezentował po przez wykonanie dzieł Fryderyka Chopina. W moim odczuciu Szymon doskonale potrafi nawiązać emocjonalny kontakt z publicznością, przekazuje jej to, co czuje uderzając w klawisze.

W przerwie koncertu miał miejsce wernisaż wystawy prac Ani i Moniki Klechamerów oraz Melanii Majgier. Zobaczyliśmy zbiór wybranych prac, największy podziw wzbudziły malowane Madonny na jedwabiu Moniki i szkice Melanii. Kobyłkowska publiczność z zainteresowaniem oglądała obrazy, podchodziła do obecnej na wernisażu Melanii, by przekazać jej wyrazy uznania czy porozmawiać o twórczości.

Małgorzata Nakonieczna podczas występu. / Fot. Grażyna NakoniecznaW drugiej części wystąpiła, w moim przekonaniu, perła młodzieżowej sceny muzycznej. Małgorzata Nakonieczna zaśpiewała utwory znane i lubiane. Publiczność ze łzami w oczach słuchała takich utworów, jak: „Nie żałuję”, „Mój pierwszy bal”. Słowa napisane przez nieżyjącą już Agnieszkę Osiecką, w ustach dziewczyny u progu dorosłości, zabrzmiały niczym mistyczna nauka dla wszystkich zgromadzonych na występie. Największe wrażenie wywarło na mnie wykonanie utworu „Kocham Cię Życie”. Młoda artystka przekazuje nam z muzyką cząstkę siebie możemy odczuć jej inwencję, cenną osobistą interpretację dzieła. Nie ogranicza się do pracy odtwórczej, lecz wydobywa z każdej piosenki coś nowego, coś wyłącznie Małgorzaty Nakoniecznej.

Każdy konkurs, występ to jeden z kolejnych celów, jakie stawiają sobie stypendyści. Stopniowa realizacja ich pokazuje im, ile już potrafią i co jeszcze mogą poprawić. Uczy ich to nie tylko zdrowej rywalizacji, warsztatu pracy czy profesjonalnego podejścia do pasji, przede wszystkim pomaga im ukształtować charakter. Wszystko, co robią, wzbogaca ich o cenne życiowe doświadczenie. Jestem przekonany, że za kilka lat młodych artystów zobaczymy na największych muzycznych scenach polski, a nawet Europy i świata. Na ich kartach historii zapisany będzie także występ w Kobyłce oraz pomoc Fundacji Banku Zachodniego WBK.

***
II Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów” w Kobyłce k/Warszawy
Dyrektor Festiwalu: Anna Szarek- Lisiewicz. Ideą wydarzenia jest promocja muzyki poprzez prezentacje najlepszych na świecie interpretacji. Na festiwalu najwięcej miejsca zajmuje muzyka baroku, ale koncerty są przede wszystkim miejscem spotkania wybitnych światowych instrumentalistów, bez ograniczania repertuaru do jednego stylu czy epoki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.